Zuckerberg: libauudised ei mõjutanud USA valimistulemusi

tec-facebook-misinformation.jpeg-59a92.jpg

Facebooki looja Mark Zuckerberg selgitas sotsiaalvõrgustikus tehtud postituses, et ettevõte töötab selle nimel, et Facebookist võlts-uudised eemaldada ning on äärmiselt kaheldav, et sellised lood võisid USA valimistulemusi mõjutada, vahendab BBC.

Zuckerbergi sõnul on 99% Facebooki sisust tõene, kuid siiski leidub platvormil libauudiseid ning lugusid, mille ainus eesmärk on inimesi petta. Ta lisas, et sellised lood ja pettused ei puuduta ka alati poliitikat, kuigi USA valimiste raames on sellest palju räägitud.

Lisaks märkis ta postituses, et nad soovivad inimestele pakkuda seda, mida inimesed kõige rohkem soovivad, ja selleks on tõesed uudised.

Uuringud on näidanud, et Facebookis jagatakse libauudiseid tihti oluliselt rohkem kui lugusid või postitusi, mis need lood ümber lükkavad. Mitmed asjatundjad on ka öelnud, et Facebooki algoritmid, mis näitab kasutajatele postitusi, mis neile meeldivad, tekitavad "filtri-mulli". See tähendab, et kasutajad näevad vaid seda, mis neile meeldib ning uusi arvamusi nende uudisvoogu ei lisandu.

Foto: Scanpix/TN/Eric Risberg