Xbox One Xi eriversioon suure tõenäosusega Eestis müügile ei tule

Xbox One X Project Scorpio Edition.

Microsoft kuulutas Gamescomi pressikonverentsil välja eriversiooni 7. novembril ilmuvast mängukonsoolist Xbox One X, mille saavad endale konsooli eeltellijad. Project Scorpio Edition tuli müügile USA-s ja Suurbritannias täna öösel ja see maksab 449 naela ehk sama palju kui tavakonsool ise.

Eriversioon on kummardus esimesele Xboxile, mis ilmus 2001. aastal, nii värvilahenduselt kui ka stiililt ning erilahenduse on saanud ka mängupult. Lisaks tuleb sellega kaasa konsooli alus, mis lubab seda püstiselt kasutada.

Tavalisele Xbox One X-ile tuleb see eraldi juurde osta. Muudelt näitajatelt on eriversioon sarnane sügisel poodidesse jõudva Xbox One Xi tavaversiooniga.

Euronicsi tootejuhi Jan Risti sõnul Eestisse Xbox One X-i eriversiooni müügile oodata ei tasu, sest suure tõenäosusega seda meie turule ei jätku. Eriversiooni eeltellimused müüdi ka kõikjal läbi kahe tunniga ning hetkel seda enam osta ei saa. Päriselt välistada selle meile müügiletulekut ei saa, kuid ilmselt kajastub see sel juhul ka kõrgemas hinnas, sest kogu maailmas on selle järgi hetkel ülisuur nõudlus.

Seega kõigil huvilistel tasub hoida silmad lahti, kas see tekib veel Amazonis või eBay’s müügile ja see endale võimalikult ruttu ära rabada, sest tulevikus on tegu väga haruldase karbiga.