VIDEO: kuulus 16 objektiiviga kaamera on valmis saamas

Mõnda aega tagasi lõi laineid idufirma Light poolt loodud L16 kaamera, mis oli varustatud 16 objektiiviga. Nüüd on kaamera valmis saamas ning sellest jõudsid internetti ka uued fotod.

Nagu piltidelt näha on, on kaamera varustatud 16 erineva objektiiviga, mis on paigutatud üle terve kaamera esikülje. Objektiivide vahele on insenerid mahutanud ka välgu.

Kaameral on kuus 150 mm f/2.4 telefotoobjektiivi, viis 70 mm f/2 objektiivi ning viis 28 mm f/2 lainurk objektiiviga. Foto tegemisel kasutab kaamera pildi jäädvustamiseks kõiki kaameraid korraga ning seab need hiljem kokku, mille tulemusel valmib 52-megapiksline foto.

Pärast foto salvestamist on kasutajal võimalik pildil pea kõike muuta, kaasaarvatud fookust, valgust ning tausta udusust.

Kaamera loojad ütlevad, et seadmega on võimalik jäädvustada peegelkaamera kvaliteediga fotosid, kuid samas on kaamera umbes sama kompaktne, kui nutitelefon. Kaamera kasutab tarkvarana Androidi ning sellel on ka sisse ehitatud wifi, seega saab fotosid otse kaamerast ka üles laadida.

Kaamera hakkab maksma 1699 dollarit, kuid hetkel enam eeltellimusi esitada ei saa. Siiani tellitud kaamerad hakkavad klientideni jõudma 14. juulil.