Veebikonstaabel: lapsevanemad, vaadake üle, mida teie lastele uue äpi abil kirjutatakse

Veebikonstaabel Maarja Punak hoiatab, et liikvel on uus Sarahah nimeline rakendus, mille õilsaks eesmärgiks on küll võimaldada anda anonüümset tagasisidet, kuid mida kasutatakse tegelikult küberkiusamiseks.

“Vähemalt kolmel juhul on minule teadaolevalt selle kaudu edastatud sõnum, et selle saaja võiks end ära tappa,” ütles Punak.

“Noortel ei soovita ma Sarahahit kasutada ja enda sotsiaalmeedia (Snapchati, Instagrami ja Facebooki) kontodega ühendada,” sõnas ta. “Ei ole mõtet tekitada olukorda, kus keegi saab saata õelaid sõnumeid ilma, et saajal oleks võimalik tuvastada nende saatjat või ka vastata tema kommentaarile.”

Ta lisas, et samamoodi ei ole mõtet seda hoida alles lootuses, et ehk saadab keegi positiivseid sõnumeid. “Kompliment ilma tegelikku saatjat teadmata pole pooltki seda väärt, kui sama sõnum edastatakse enda nime alt või hoopis näost näkku,” märkis ta.

Punak kutsus üles ka lapsevanemaid, et nad võiksid kodus tunda huvi, kas nende laps on selle äpiga tuttav ning millist infot tema selle kaudu on saanud. “Võibolla olen mina paranoiline, kuid seni olen ma saanud äpi kasutamise kohta just negatiivset infot (kuigi jah, ega politseile positiivsetest äppidest ei kirjutatagi). Kui keegi teab, et sellest on olnud heas mõttes kasu, siis hea meelega kuulaksin ära ka need näited,” märkis ta.

Uus pahandusekülvaja on SARAHAHi nimeline äpp. Kuigi selle eesmärk oli õilis – võimaldab anda anonüümset tagasisidet -…

Posted by Veebikonstaabel Maarja Punak on 13. november 2017. a.