Vähe kliente või palju autosid? Uber vedas Tallinnas uusaastaööl kõik ära, kalleim hind oli 1,9-kordne

pexels-photo_2.jpg

Aastavahetus on alati nii taksode kui kokkuleppevedude jaoks kiire aeg, sest sõitjaid on üldjuhul palju ja tellimuste arv kasvab. Uber Eesti juht Enn Metsar jagas Geeniusega uusaasta sõitude andmeid, mille kohaselt ei ületanud sõitjate soovijate hulk vabade juhtide hulka.

Metsari sõnul oli aastavahetusel vahemikus 31.12.2016 18:00 kuni 01.01.2017 06:00 ühe sõidu keskmine maksumus 5,58 eurot, kusjuures kõige kallim sõit läks maksma 33 eurot ja 56 senti. Selle sõidu ajal oli kasutuses ka dünaamiline hinnastamine ehk pakkumise-nõudmise suhtele vastavalt oli kerkinud sõidu maksumus. Hinna kordaja oli 1,9, seega normaaloludes oleks sõit maksma läinud 17 eurot ja 60 senti.

Pooltel sõitudel oli hinnakõrgendus

Kõikidest aastavahetuse perioodil tehtud sõitudest olid Uberi teatel dünaamiliselt hinnastatud 50% sõitudest.

Alates tellimisest oli auto keskmine kohale jõudmise aeg 3 minutit ja 21 sekundit. Kõige pikema kestvusega sõit kestis 52 minutit ja läks maksma 19 eurot ning 96 senti.

Kui eelneval aastavahetusel räägiti palju sellest, et paljud tellimused jäid täitmata, siis Uberi teatel sellega nüüdsel uusaastaööl probleeme ei olnud. Metsari sõnul jäi täitmata 1,1% tellimustest ehk teisisõnu 1,1% tellimuste puhul ei olnud võimalik kliendil autot saada, kuna ühtegi vaba juhti ei olnud.