Uus idufirma tahab su aju külmutada ja pakub kõigile surmavat surematuse teenust

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nectome on idufirma, mis tahab külmutada sinu aju, et tehnoloogia arenedes aju skaneerida ning sinust pilve digiinimene teha

Nectome on leiutanud keemilise lahuse, mis pumbatakse sinu organismi, eelkõige ajju. Firma plaanib seda teha eelkõige krooniliste haigustega inimeste puhul, kes on niikuinii surema määratud.

Kõigepealt tuleb surra

Inimesed ühendatakse hingamisaparaadi ja südamestimulaatoriga, misjärel nende organismi lahus pumbatakse.

Seda seepärast, et aju peab enne külmutamist olema värske. Loomulikult on inimesed protseduuriga eelnevalt nõus ning toimingu hetkel sügavas narkoosis või kunstlikus koomas.

Seejärel inimese aju külmutatakse ning pannakse tulevikku ootama, kuniks me leiutame tehnoloogia, mis lubab ajus olevaid sünapseid ning nende vahelisi sidemeid skaneerida, digiteerida ning seejärel arvutis inimesena käivitada

Kes veel aru ei saanud, siis selleks, et digiinimesena surematuks saada, tuleb enda füüsilisel kehal surra lasta, ja oodata mõned kümned aastad.

Nectome toetub oma protseduuris osaliselt ka Californias kehtivale kaheaastasele elu lõpu programmile, mis lubab surmavalt haigetel patsientidel valida ka eutanaasia.

25 inimest on selleks valmis

6Technology Review kirjutab, et firma tehnoloogia ei ole veel päris valmis, selleks kulub tõenäoliselt veel mitu aastat. Lisaks ei ole teada, kas külmutatud ajust on hiljem võimalik näiteks mälestusi taastada.

Aga juba praegu saab end 10 000 dollari eest järjekorda panna, et õigel hetkel sinu aju kemikaale täis pritsitaks ja siis külmkappi pistetaks. Seda on juba teinud 25 inimest, nende hulgas üks firma investoritest. Ikka selleks, et saaksid kunagi kusagil virtuaalses serveris taas ellu ärgata.

Nectome jutt ei ole mitte ainult jutt, firma on saanud mitmeid suuri investeeringuid ning teeb koostööd Edward Boydeni, MIT parima neuroteadlasega. Viimane, 80 000 dollari suurune auhind anti ettevõttele selle eest, et nad suutsid säilitada sea aju nii täpselt, et iga selle sünapsi oli võimalik elektronmikroskoobiga eraldi vaadelda.

Idee inimese digiteerimisest on kindlasti atraktiivne nii teaduslikust, kui ka moraalsest valdkonnast. Selle üle on arutanud ja fantaseerinud tuhanded ulmeteosed, aga järsku see varsti polegi enam hulme? Lisaks, kui suur võiks olla üks .human fail?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.