Uus Eesti rakendus muudab loodusvaatluste registreerimise lihtsamaks

lva_logo.jpg

Eesti Loodusvaatluste andmebaasi juurde on valminud tore rakendus, mille abil on võimalik vaatlusi otse telefoni või tahvelarvuti abil registreerida. „Loodusvaatluste Nutirakendus“ valmis tänu Keskkonnainvesteeringute Keskusele ja Eesti Loodusuurijate Seltsile.

Rakendus on üldiselt selge ning lihtne kasutada. Avades ilmub ette kaart kõikide sinu seni tehtud vaatlustega ja paremal ülemises nurgas asuvale nupule vajutades saab lisada uue vaatluse. Vaatlusele tuleb lisada mõned pildid ja nii palju infot kui võimalik.

Rakenduses saab näha, kus sa oma vaatlused oled teinud (vasakul), millised need on olnud (keskel) ja lisada uusi vaatlusi (paremal).

Telefoni rakendus sobib loodusvaatluste registreerimiseks oluliselt paremini kui näiteks veebleheküljed. Telefon on inimesel üldiselt alati kaasas ja vaatluse saab kohapeal kirja panna. Telefonil on olemas ka kaamera ja GPS, mis andmete sisestamist kergendavad.

Loodusvaatluste andmebaasi oodatakse oma loodusvaatlusi sisestama kõiki, olgu nendeks siis kevadel esimene nähtud sinilill, metsateel vastu tulev nastik või eemal laulev ööbik. Alati ei ole vaja isendist endast pilti lisada. Sobib ka näiteks väljaheidete või jälgede pildistamine.

Huvilised saavad selle tasuta Apple’i ja Google’i rakenduste poodidest alla laadida ja metsa suunduda.

Pildid rakendusest: Helene Urva