Tugev aasta algus Samsungilt: uued A3 ning A5 nutitelefonid tunduvad igati võimekad

a3.jpg

Samsung tutvustas oma selle aasta esimesi telefone, milleks on uued veekindlad Samsung Galaxy A3 ning A5 nutiseadmed.

Galaxy A5 tuleb karbist välja 5,2-tollise ekraaniga ning A3 esikülge ehib 4,7-tolline ekraan. Mõlemad seadmed saab kiirelt laadida USB-C abil ning need on ka veekindlad.

A5 juurest leiab 16-megapikslised esi- ning põhikaamerad, 3 GB muutmälu, 1,9GHz kaheksatuumalise protsessori ning 3000 milliampertunni suuruse aku. Seadme korpus on valmistatud metallist ning klaasist, mis annab sellele IP68 tasemel veekindluse ehk sellega ujuma minna ei saa, kuid vihm seda ära ei lõhu.

A3 juurest leiab 13-megapikslise põhikaamera ning 8-megapikslise esikaamera, seest aga 2 GB muutmälu, 1,6GHz protsessori ning 2350 milliampertunni suuruse aku.

Mõlemad seadmed toetavad ka SD-kaarte, mille abil saab mälumahtu suurendada kuni 256 GB võrra.

Seadmed on Eestis müügil alates 3. veebruarist. Galaxy A3 soovituslikud jaehinnad algavad 329 eurost ja Galaxy A5 hinnad 429 eurost. Samsungi sõnul saavad kõik ajavahemikus 23.-29. jaanuarini uue Galaxy A seeria nutitelefonide eeltellijad saavad oma uue seadmega tasuta kojuveoga kaasa juhtmevaba kompaktse Level Box Slim kõlari, mis toimib täiendavalt akupanga ja telefonivälise mikrofonina ning omab IPX7 veekindluse sertifikaati. 

Foto: Samsung