Telia viib kõik ADSLi kasutavad kliendid üle suurematele kiirustele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
telia-logo-hero.jpg

Telia Eesti viib järgneva nelja aasta jooksul kõik oma tänased ADSL-tehnoloogia kliendid kaasaegsematele tehnoloogiatele, mis tähendab senisest tunduvalt kiiremat internetiühendust, vahendab ettevõte läkitatud teates.

Telia võrgu ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juhi Toivo Praakeli sõnul on Telia ADSL-i tehnoloogia nii ajale kui klientide vajadustele jalgu jäämas, mistõttu seisab vahemikus 2017-2020 ees suuremahuline tehnoloogiauuendus.

“ADSL on paljusid meie kliente teenindanud alates sajandivahetusest. Tänased sisuteenused ning just kvaliteetse videosisu edastamine üle interneti nõuab kordades kiiremaid ühendusi. Seetõttu panustame lähiaastatel ADSL-i asendamisele uute tehnoloogiatega,”ütles Praakel.

Käesoleva aasta lõpuks on Telial suurusjärgus 240 000 lairiba interneti klienti, kellest ADSL-il põhinevaid lahendusi kasutab umbes 90 000 klienti. Aastaks 2020 on plaan need kliendid viia üle kas optilisele kaablile, vaseühendusel põhinevatele tehnoloogiatele VDSL2+ ja G.Fast või siis raadiosidel põhinevale tehnoloogiale F4G.

80% Telia klientidest saab vähemalt100 Mbit/s kiirusega netiühenduse

Selleks ajaks võiks Telia lairibaklientide jaotus olla ettevõtte sõnulumbes selline, et 50% klientidest kasutab optikat, 40% VDSL2 ja G.Fast tehnoloogiaid ning 10% F4G lahendust. See, millist lahendust konkreetses piirkonnas kasutama hakatakse, sõltub nii piirkonna rahvastiku tihedusest kui ka seal asuvatest praegustest ühendustest.

“Pilt võiks siis olla umbes selline, et 80% meie klientidest saavad kasutada vähemalt 100 Mbit/s kiirusega internetti,”lisas Praakel.

“Üleslaadimisekiirust muudame ADSL-i puhul 1Mbit/s 2Mbit/s peale seda kui saame vanad ADSL seadmed kasutusest maha võtta ja meile jäävad vaid ADSL2+ Annex M platvorm. Muudatus on plaanis läbi viia 2017 teises kvartalis,”ütles Telia esindaja Raigo Neudorf Geeniusele küsimusele, kuidas praeguste ADSLi kasutajate ühendust kiiremaks muudetakse.

Kliente ootab ees hinnakirja muutus

“Hindade kujunemine sõltub eeskätt ikkagi turu- ja konkurentsisituatsioonist. Juba täna on mitmed vaseühenduste ja optikaühenduste sarnaste kiirustega paketid sisuliselt sama hinnaga – uute tehnoloogiate haldamine ja nendega opereerimine on odavam kui vanade tehnoloogiate puhul,”kommenteeris Neudorf asjaolu, kas kiiruse tõusul ka hinnad muutuvad.

“Klientide üleviimine suurematele kiirustele toimub tegelikult igapäevaselt ning tänase seisuga on endiseid ADSL kliente viidud üle kiirematele vasetehnoloogiatele (VDSL2) juba üle 50 000. Alates 2017 panustame ADSL asendamisele enam kui kolm korda rohkem,”ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.