Tele2 kolib uude peakorterisse Ülemistel, töötajad enam isiklikke laudu ei saa

Foto: Tele2

Tele2 sõlmis Mainor Ülemistega lepingu, mille tulemusena kolib telekomiettevõte 2018. aasta sügisel oma Tallinna peakontori Jõe tänavalt Ülemiste City linnakus valmivasse uude ärihoonesse, edastas firma pressiteatega.

Tele2 juhi Argo Virkebau sõnul vajab kasvav ettevõte avaramat ja kaasaegsemat pinda. “Ülemiste City on Eesti moodsaim tehnoloogialinnak, kus on juba praegu koos 330 sarnase valdkonna ning maailmavaatega ettevõtet, millest paljud on Tele2 kliendid ja koostööpartnerid,” rääkis Virkebau.

Virkebau sõnul on teine oluline uue peakontori rajamise põhjus Ülemiste arenev transpordivõrk. “Rahvusvahelise firmana on töötajatel palju reisimist, mistõttu on meile tähtis lähedalasuv lennujaam, mis ühendatakse tulevikus ka Rail Balticu jaama ja bussijaamaga,” rääkis Virkebau.

Isiklikku lauda enam ei ole

Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau ja lisas, et uue töömudeli järgi saavad inimesed vastavalt oma vajadustele ja töö iseloomule tööaega valida.

Sarnase avatud ja isikliku lauata töökeskkonnaga peakontori avas hiljuti ka Telia Eesti.

Tele2 kolib oma praegu Jõe tänaval asuva peakontori ja ärikliendiesinduse koos 200 töötajaga Ülemiste Citysse kerkivasse Eesti suurimasse büroohoonesse Öpiku maja.

Mainor Ülemiste juhi Margus Nõlvaku sõnul saab Tele2-st Öpiku maja teise bürootorni üks olulisemaid kliente. “Tehnoloogialinnaku jaoks on oluline uuendusmeelsete tehnoloogiaettevõtete ja tugevate tegijate hulga pidev suurenemine, et kasvaks kogukond, kelle koostöös uuemaid tehnoloogiaid testida ja kasutusele võtta,” märkis Nõlvak, lootes et täieneva sünergia tulemusena saab ka linnakusse värskeid edumeelseid teenuseid luua.