Tehnoloogiaportaali Geenius.ee lugejaskond ületas võimsalt 100 000 piiri

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tehnoloogiaportaali Geenius.ee lugejaskond ületas esimest korda ajaloos piiri 100 000 lugejat kuus ning seda mitte veidi, vaid väga võimsalt: septembris käis Geeniusest tehnoloogiauudiseid Google Analyticsi andmetel lugemas üle 140 000 kasutaja.

Google’i andmetel käis Geeniuses septembris 140 856 kasutajat (Users), kes tegid 304 914 sessiooni ja 641 083 lehevaatamist (page views). Keskmiselt vaatas iga kasutaja sessiooni jooksul 2,1 lehte ning keskmine sessiooni pikkus oli 2 minutit ja 16 sekundit. Kahe aastaga on Geeniusel kujunenud välja ka muljetavaldava suurusega arhiiv, kokku vaatasid kasutajad ligi 8000 eri lehekülge.

140 860 kasutajat oli Geeniuse tehnooloogiaportaalil. Hiljuti avas Geenius ka oma autoportaali, millel oli septembris üle 22 000 kasutaja ning mis jätkab kasvu eesmärgiga saavutada vähemalt tehnoloogiaportaaliga samas suurusjärgus loetavus.

Kõige populaarsem lugu septembris oli Henrik Roonemaa kirjutatud artikkel “Mis ID-kaardiga ilmselt tegelikult juhtus ja kui ohtlik see Eestile on?”, mida luges üle 30 000 kasutaja. Teisel kohal oli Geeniuse tegevtoimetaja Martin Metsa arvamusartikkel “Kes veel üldse jätab ööseks telefoni laadima?” rohkem kui 15 000 lugejaga ning kolmandal kohal toimetaja Gregor Siboldi uudis “Ettevaatust! Facebookis ringleb Air Balticu libaloterii”, mis kogus ligi 9000 lugejat.

Esikümnesse mahtusid veel näiteks Geeniuses eksklusiivselt avaldatud Šveitsi ajakirjaniku Hannes Grasseggeri uurimuslugu “Kujuta ette, et käib sõda, ja keegi ei märka”, Hans Lõugase artikkel “Jaapanlased ehitavad Pakri poolsaarele mitme miljoni euro eest krüptorahade kaevanduse” ning uudised “IT-sektori palkade müstika: kui palju “patsiga poistele” tegelikult raha makstakse?” ja “Kuidas lülitada iPhone’is sisse funktsioon, mis su elu päästa võib”.

Google Analyticsi andmetel olid 60% lugejatest septembris mehed ja 40% naised. ligi pool lugejatest olid vanusegrupis 25-34, neljandik vanusegrupis 35-44 ning ligi 14% vanusegrupis 45-54.

Kõige populaarsem brauser oli Google Chrome (44%), järgnesid Safari (26%) ja Android Webview (14%). Mobiililt ja arvutist lugejate hulk oli võrdne (48% kumbki), tahvelarvuti osakaal oli 5%.

TOP 10 seadete hulgast 6 on Apple iPhone’id, üks iPad ning kolm Samsungi telefoni (S6, S7 ja S7 Edge).

Tänavu sügisel kaheaastaseks saanud Eesti suurim iseseisev tehnoloogiaportaal on aja jooksul pidevalt kasvanud ning lisanud oma ridadesse uusi tegijaid. Praegu tegeleb Geeniuses tehnoloogiaalaste artiklite, raadiosaadete ning videoklippide tegemisega iga päev täiskohaga viis inimest ning lisaks on Geeniusega liitunud kümmekond püsivat kaasautorit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.