Tehnoloogias on paus 15 minutit, mis nüüd edasi saab?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Facebook teeb vigade parandusi ja vaidleb poliitikutega. Uber on suures kahjumis ja võibolla lõpetab isesõitvate autode projekti. Airbnb vaidleb omavalitsustega mingite lubade pärast. Twitter on trollipesa, kuid keeldub selle vastu midagi ette võtmast. Kas Snapchat on üldse veel alles või?

Amazon näitab endiselt mulle reklaame nende asjade kohta, mida ma just ostnud olen. Apple’i peamine oskus praegu on toodete keskmist müügihinda üles kruvida. Microsoft toimetab midagi kusagil pilves suurfirmadele, täpselt ei saa aru, mida. Samsung teeb juba kolmandat aastat sama telefoni. Sony, LG, Panasonic teevad üldse kurat teab mida.

VRist pole midagi saanud. ARi polegi veel üldse ja lähiajal ei paista ka. Kõik leiavad, et Skype on üsna ära rikutud, kui viisakalt väljenduda. Suurim viimase aja uudis Teslast on see, et Elon Musk on kas narkar või hulluks läinud.

Vesinikautod tulevad endiselt “10-15 aasta jooksul”, aga väga kahtlane. Bitcoin kulutab aastas sama palju elektrienergiat kui kogu Šveitsi riik, aga sureb vaikselt oma surma, olles 21. sajandi raha asemel väljapressijate ja narkokaupmeeste maksevahend.

Ja plokiahel? Haha.

Meil pole ikka veel mõttekaid kantavaid tervisemonitore. Akud on ikka sama tehnoloogia peal, nagu viimased kümme aastat või rohkem. Intel ei suuda juba mitmendat aastat uusi protsessoreid välja tuua. ARM pole suutnud teha hüpet telefonidest väljapoole.

Asjad pole seda nägugi, et tahvlid oleks sülearvuteid asendamas. Ainus viimase aja põnevam sülearvutiuudis on see, et Apple’i klaviatuurid lähevad tolmukübemete ja saiapuru peale katki ja parandamine maksab pool arvuti hinnast. USB-C ei tööta endiselt.

Eesti riik mõtleb juba ei tea kui mitmendat aastat, kas valimised peaksid olema võimalikud ka mobiilist, valimiskomisjon küsib “a miks peaks”. Eesti.ee portaalist ja paljudest e-teenustest ei saa normaalne inimene ikka veel aru.

Targa kodu liikumisest ärme parem üldse hakka rääkima. Kas kusagil on mõni nutikas linn?

Starshipi Twitteri-voog on ikka veel nagu Põhja-Korea televisioon, kus näeb ainult seda, kellega robot parajasti jälle kohtunud ja on kuidas ta ühel või teisel tänaval vurab, aga midagi sisulist ei paista.

Eesti IT-firmade jaoks on suursaavutus see, kui õnnestub kusagilt leida üks inimene, kes endale tööle võtta.

Minu küsimusele, kas keegi soovitaks mõnd uuema aja fintechi ja räägiks ära, mille poolest nad pankadest paremad on, sain FB-st vastuse, et ega ei olegi. Taxify maailmamuutvast “sõidujagamisest” on saanud rohevalgeid gaasiküttega Volkswageneid käitav tavaline taksofirma (aga vähemalt rahvusvaheline).

Ühesõnaga, paus, 15 minutit, kuni tehnoloogias jälle päriselt huvitavaks läheb. Suur tsükkel on hetkel läbi joostud ja kõik vajavad aega puhkamiseks ning kingapaelte sidumiseks. Huvitavaks muidugi kindlasti läheb, sest esiteks on areng niikuinii peatumatu ja teiseks hakkavad varem või hiljem praegused katsetused vilja kandma, olgu see meditsiini ja IT ristmikul, energiavaldkonnas, AI või kes teab veel, mis alal.

Muide, ükspäev keegi küsis, et no kust see uus majanduskriis siis tulema peaks, kui me teda juba vaikselt nagu ootame. Et millises sektoris kasv peatub, kust investorid minema hakkavad jooksma. Pakuks praegu siin ühe välja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.