Taxigo tegi kannapöörde ja hakkas uueks Taxify’ks: rakendusse tulevad ka privaatjuhid

Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Eestlaste Taxigo rakendus, mis on siiani olnud tuntud just selle poolest, et pakub klientidele klassikalisi taksosid ning võitleb privaatjuhtide vastu, tegi kannapöörde ning otsustas hakata lubama sarnaselt Taxify’le ka teenusesse privaatjuhte.

Taxigo juhi Eduard Dubrovski sõnul on sammu taga peagi riigikogus teisele lugemisele minev Ühistranspordiseaduse muutmise eelnõu, millega luuakse kindel kord sellele, mida privaatjuhid teha võivad ning kuidas nende töö on reguleeritud.

“Nagu aru saate, on Taxigo olnud turul seni ainus seadust lolli järjekindlsega järginud platvorm, kuna meie jaoks on olnud oluline toetada ausat konkurentsi. Teie, 2000 taksojuhti, kes meie teenusied kasutate, olete olnud selleks põhjuseks. Nüüd, mil on aga selge, et ka privaatsõidukid muutuvad kohe-kohe taksodeks ja äpimeetrist saab uus taksomeeter, pole meil äriliselt mõistlik kauem kohe-kohe ajalooks muutuva seaduse täitmist iga hinna eest toetada. Püüame ajaga kaasas käia,” ütles Dubrovski Facebooki postituses.

Taxigo plaanib privaatjuhid juba kaasata lähiajal, kuigi ametlikult neid veel reguleeritud ei ole. Artikli kirjutamise hetkel siiski veel rakenduse kaudu privaatjuhti tellida võimalik ei olnud.

“Olen isiklikult läbi rääkinud kõigi meie süsteemis sõitvate suuremate taksofirmadega ja leppinud kokku, et Taxigo hakkab nüüdsest kaasama ka ilma plafoonita ja taksomeetrita taksosid. Ennetavalt, seaduse mõttest ja ühsikondlikust hoiakust lähtudes,” ütles Dubrovski.

Põhjustena, miks muutus läbi viiakse, tõi ta välja asjaolu, et ei soovita kaotada konkurentsis teistele rakendustele ning et soovitakse harmoniseeruda muutuva seadusega.

Dubrovski on varasemalt öelnud: “Taxify ja Uber on keeranud taksofirmadele selja, eelistades igakülgselt piraattaksode vahendamist kui tulusamat,“ seega võib Taxigo sammu lubada platvormile ka privaatjuhid enne, kui asi on ametlikult reguleeritud, mõnevõrra kummaliseks.

Head kliendid ja koostööpartnerid,Juba paari nädala jooksul jõuab Riigikogus teisele lugemisele viimane Ü…

Posted by Taxigo on 16. mai 2017. a.