Tartu uues Apollo kinos võetakse kasutusele robottöötajad

Apollo uued iseteeninduskassad. Foto: Sergei Zjuganov

29. aprillil avab Apollo Kino Tartus uue kinokeskuse, kus järjekordade vältimiseks müüvad ja kontrollivad kinopileteid masinad ning söögi-joogi eest võtavad raha vastu automaatkassad.

“Tahame uuendada kogu kinos käimise kogemust, kus järjekordade vältimiseks ja lisamugavuse loomiseks toimub kõik võimalikult automaatselt,” selgitas Apollo Kino tegevjuht Rauno Stüff.

Tartu Lõunakeskuses avatavas uues kinos hakkab tööle siiski tavapärane arv teenindajaid, kellel on Stüfi kinnitusel tavapärasest aga rohkem juhendav ja abistav roll. “Tehnikakauged inimesed saavad loomulikult jätkuvalt kinopileti ja popkorni osta ka vanaviisi otse teenindajalt,” ütles Stüff.

Foto: Sergei Zjuganov

Lõunakeskuse Apollo Kinno tuleb 12 piletiostukassat, kohvik koos 10 iseteeninduskassaga, 3 sularahaautomaati, mis võimaldavad kinopileti osta nii paberraha kui müntide eest, ning 12 automaatset väravat, mis kontrollivad kinopileti olemasolu. Lisaks saab kinopileteid osta ka otse Apollo Kino veebilehelt ja mobiiliäpist.

Lõunakeskuse Apollo Kino kõikidesse kuude saali tulevad lisaks klubi- ja paaritoolidele ka mugavad elektroonilised staaritoolid, mille asendit on võimalik toolilt seadistada ja millele paigaldatud ekraanidelt on võimalik tellida filmi ajal otse kinosaali söögi- ja joogipoolist.

Kinokeskuse kõigis saalides võetakse kasutusele 4K resolutsiooniga laserprojektorid, mis tagavad terava kvaliteediga pildi. Lisaks saavad kolm saali ruumilist heli pakkuva Dolby ATMOS helisüsteemi, mis asetab vaataja otse filmisündmuste keskele.

Uus tipptasemel kinokeskus avatakse külastajatele 29. aprillil. Ligi 3500 ruutmeetril laiuvas uues Apollo Kinos on kuus kinosaali ja üle 950 istekoha. Tegemist on koguperekinoga, kus on eraldi ruumid ka laste sünnipäevade ja muude ürituste pidamiseks.