Täna võib olla vajalik digiboksi seadistada, kuna telekanalite sagedused muutusid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Starmani digiboks. Foto: Peeter Langovits/PM/Scanpix

Vastavalt Euroopa Komisjoni otsusele muutuvad Eestis digitelevisiooni sageduskanalid, mille tõttu võib 1. märtsist televaatajatel olla vajalik teha oma digiboksi või telerile häälestamine.

Levira hakkab teostama 1. märtsist kuni 27. septembrini 2017 kümnel ööl erinevate digilevisaatjate hooldustööd.

Esimene digilevisaatjate hooldustöö puudutab eelkõige Starmani ZuumTV vaatajaid. Kui peale sagedusemuudatust puudub ZuumTV klientidel, kes asuvad Harju, Lääne ja Rapla maakondades ning Tapa, Albu ja Paide valdades, osa teleprogrammidest, siis tuleb digiboksis või -teleris teha uus kanaliotsing ja sõltuvalt seadmest ka alg- ehk tehaseseadete taastamine. Täpsemaid juhiseid leiab seadme kasutusjuhendist.

Kui kliendil ei õnnestu ise vastuvõtjat uuele sagedusele häälestada, siis peaks ta abi saamiseks pöörduma ZuumTV/ Starmani klienditoe telefonil 677 9900 või e-posti aadressil klienditugi@starman.ee.

Ööl vastu tänast ehk 1. märtsi viis Levira digilevi 59. kanali (Mux2) saatjad üle madalama sagedusega 25. edastuskanalile, kesksagedusega 506 MHz. Seoses ümberseadistustöödega võis öösel kella 1 ja 6 vahel esineda häireid kõikidel, nii tasuta kui ka tasulistel tavaantenniga vaadatavatel televisiooniteenustel.

Praegused televisiooni sagedused antakse mobiilse interneti käsutusse

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul johtuvad muudatused Euroopa Komisjoni otsusest anda osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti käsutusse.

“Televaataja jaoks on muudatused positiivsed, kuna telesaatjad lähevad üle madalamatele, tunduvalt paremini levivatele sagedustele, tänu millele paraneb signaali vastuvõtt,” lausus Tammiste.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt eraldatakse 2020. aastaks mobiilse interneti teenuste jaoks 700 MHz sagedusalas (694–790 MHz) lisaressursse, kuna see sagedusala on sobivaim, et pakkuda tarbijale kvaliteetset internetiühendust olenemata tema asukohast. Alla 700 MHz jääv sagedusala (470–694 MHz) on edaspidi mõeldud eelkõige audiovisuaalteenuste osutamiseks.

Sagedusmuudatusi valmistab Eestis ette Tehnilise Järelevalve Amet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.