Tallinnas taksonduses korda loov Jüri Pihl: sõidujagamisteenused pole saatanast, aga tuleks kiiresti ära reguleerida

1mm29sep15q13.jpg

Hiljuti Tallinna linnavalitsuse poolt taksomaffiaga võitlemiseks palgatud endise kaitsepolitsei juhi ja siseministri Jüri Pihli sõnul peavad Taxify ja Uberi kohta kaebuste laekumisel vastavad võimuorganid probleemiga tegelema.

"Alati on õigus esitada teatud tegevuste peale kaebusi ja eks siis vastavad võimuorganid vaatavad, kas siis tegevus on nii-öelda ebaseaduslik või ei ole. Kui taksojuhid on leidnud, et see on ebaseaduslik ja mingis mõttes on neil ju ka õigus, et seda asja ei ole ju veel reguleeritud," ütles Pihl Geeniusele.

Pihli sõnul oleks ka hea, kui sõidujagamisteenused saaksid kiiremini reguleeritud, et oleks selge, mis on taksoteenus ja mis on sõidujagamisteenus.

"Riigikogu otsustab, mis on sõidujagamine, mis on taksoteenus. Praegu on asi menetluses," Rääkis Pihl. "Taksojuhid, kes vaatavad, et see asi on väga pikalt menetluses, aga juba uus teenus tuleb järjest rohkem turule ning puuduvad teatud kindlad reeglid ja, eks nad tunnevad ennast puudutatuna."

Sõidujagamisteenustes iseenesest Pihl probleemi ei näe.

"Ega sõidujagamisteenus ei ole ju saatanast. Kindlasti on temal üks koht siin meie teenuste paketis või teenuste hulgas, aga ta ei tohiks muutuda varitaksonduseks," ütles Pihl.

Avafoto: Scanpix