Suur uudis: üks väike uuendus tegi Eesti inimesele iPhone’i lõpuks sama mugavaks kui Androidi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Androidiga telefonidel on eesti keelt kõnelevate ja kirjutavate inimeste jaoks olnud aastaid üks pisike, kuid väga oluline eelis: SwiftKey tark klaviatuur, mis teeb puutetundlikul ekraanil trükkimise emakeeles oluliselt lihtsamaks.

14. septembri uuendusega tõi SwiftKey eesti keele toe lõpuks ka iPhone’idesse.

SwiftKey klaviatuuril on mitu eelist tavapärase ees.

Miks SwiftKey nii oluline on?

1. Vigade parandus

Äpp oskab edukalt tuvastada seda, mida inimene kirjutada tahab (firma sõnul rakendatakse selleks isegi masinõpet). Ja just tänu sellele omadusele parandab äpp automaatselt trükivigu.

Kui sa juhtud näiteks trükkima “nsgemisrbi” ja vajutad tühiku, siis äpp parandab selle automaatselt sõnaks “nägemiseni”.

2. Mida järgmiseks öelda

Täpselt samal põhjusel teeb SwiftKey veel ühe hea teo. Kui kõik trükivead on parandatud, kasutab äpp oma tarkust ja pakub, mis sõna võiksid järgmiseks sisestada. Äpp pakub klahvide riba peal soovitusi, nii et järgmist sõna trükkima ei peagi.

3. Libistades trükkimine

Kolmas omapärane funktsioon on “Flow”, kus sõrme ei pea klaviatuurilt tõstma, vaid üksnes õigete tähtede juurde lohistama, ning äpp sisestab õige sõna.

4. Mitu keelt korraga

Mugav on ka see, et kui telefonis on näiteks vaja kirjutada aeg-ajalt erinevates keeltes. Ütleme, et 75% suhtlusest käib teiste eestlastega ja tuleb trükkida eesti keeles ning vahete-vahel tuleb inglise keeles midagi sisestada, siis ilma midagi ümber seadistamata oskab SwiftKey korraga mõlemat keelt toetada.

Kõik see on just eriti mugav, kui seda saab teha ka eesti keeles, nagu seni on olnud võimalik SwiftKey Androidi äpiga. Nüüdsest toimib sama ka iOSis.

SwiftKey iOSi äpi saab siit, Androidi oma siit.

Kasutab inimese andmeid

Oluline on samas märkida, et SwiftKey saab sellist tarka klaviatuuri pakkuda tänu kasutaja andmete töötlemisele. Esiteks analüüsib äpp kõiki inimese trükitud sõnu, et nende põhjal anda edaspidi paremaid soovitusi. Teiseks palub äpp ka ligipääsu näiteks Google’i kontole (selle lubamine ei ole vajalik), et lugeda Gmaili kirjakastis olevaid kirju, mille põhjal jällegi pakkuda targemaid soovitusi. SwiftKey ise on öelnud, et kõiki selliseid privaatseid andmeid transporditakse ainult krüpteeritult. Andmete kaitseks kehtib Microsofti privaatsuspoliitika. Samas ei maksa arvata, et telefoni sisse trükitud paroolid kuidagi SwiftKeysse jõuaks, sest iPhone’i operatsioonisüsteem ei luba parooliväljadel trükkimiseks kasutada ühtegi võõrast rakendust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.