Suur võrdlus: millisel tipptelefonil on kõige parem kaamera?

Aeg on küps Geeniuse järjekordseks suureks kaameravõrdluseks, kus sel korral on vastakuti tänavused viis parimat telefoni. Võrdluses astuvad üles Huawei Mate Pro 10, Apple iPhone X, Samsung Galaxy Note 8, Google Pixel 2 XL ja Sony Xperia XZ1.

Tuletame ka reeglid meelde, kõigi telefonidega on täpselt samades tingimustes mitu erinevat pilti tehtud. Kuna 99,9% nutitelefonidega pildistajatest ei ole agarad sätete muutjad, siis on pildid jäädvustatud automaatrežiimis ning mingit järeltöötlust ei ole neile tehtud. Asugem pilte võrdlema.

Robotex: siseruum, palju ebaühtlast valgust ja erksaid toone

Robotexi messil oli palju erinevaid valgusteid, suuremaid ja väiksemaid, mis tegid kaameratel pildi jäädvustamise väga raskeks. See pilt näitab hästi ära, kuidas sensorid värve eristavad ja mis tonaalsusega nad neid jäädvustavad. Näiteks on Samsungi värvid Sony, Google’i ja Huaweiga võrreldes märgatavalt tumedamad.

Värvide poolest eristub kõigist iPhone X, mis ei ole nii heledad ega tumedad nagu teistel. Selle pildi põhjal on raske öelda, millisel telefonil on parim kaamera. Kõigil on teatud osades miinuseid, millest on raske mööda vaadata. Sellest hoolimata tundub kõige parem pilt olevat Pixel 2 XL oma.

Robotex - siseruum, palju ebaühtlast valgust ja erksaid toone

Puu: tuuline, päevane aeg ja ühtlane valgus

Kui eelmise pildi puhul võib erinevaid arvamusi palju olla, siis ega siin pikka juttu ei ole. Pika puuga teeb teistele ära Sony. Liikuvatest elementidest hoolimata on pilt fookuses, selge, puhas ja heade värvidega. Rõhutan uuesti, et eeliseid ühele või teisele telefonile ei antud, kõik pildid said samades tingimustes jäädvustatud. Kiitused Sony’le.

Puu - tuuline, päevane aeg ja ühtlane valgus

Maja, muru, taevas: palju erinevaid detaile, pilvine

Jälle pilt, kus on väga palju erinevaid detaile, mida omavahel võrrelda. Võrrelge kas või seda, kui erinevalt on telefonid taevast pildile jäädvustanud. Väga suured erinevused paistavad ka mujalt silma.

Kui eelmise pildi puhul oli kindel võitja Sony, siis kahjuks enam ta seda ei ole. Sony pilt on liiga valge, pildistamise hetkel ei olnud väljas sellised tingimused. Elutruude värvide, selgete detailide ja üldse ilusa pildi tõttu võidab Pixel 2 XL.

Maja, muru, taevas - palju erinevaid detaile, pilvine

Koer: siseruum, LED-lambi tekitatud valgusvihk

Ma olen hämmingus, kõik pildid on tehtud täpselt samades tingimustes aga need on nii erinevaid, kuidas on see võimalik? Valgusvihu saavutasin LED-lambiga, mis paiskas koerale veidi valgust peale.

Lisaks põlesid laes tavalised halogeenpirnid. Antud tingimustes said piltidega hakkama vaid Note 8 ja Pixel 2 XL, teised ei tulnud sellega üldse toime. Detailide rohkuse ja valguse pärast on võitjaks Note 8.

Koer - siseruum, valgusvihk on LED lambi tekitatud

Elevant: kottpimedas koos välguga

Pilt on jäädvustatud õues, mil seal oli täiesti pime. Ühegi tänavavalgusti poolt objektile valgust ei langenud ehk tingimused olid väga rasked. Objekti jäädvustamiseks sai kasutatud telefoni enda välku, mis käitus telefonide puhul väga erinevalt.

Esimest korda selle testi korral võidab võrdluse iPhone X, mis valgustab peamiselt elevanti, aga mitte tausta, mida ei olegi tahetud valgustada. Elevandi puhul on pildile jäänud palju selgeid detaile

Elevant - kottpimedas koos välguga

Pusle: ühtlane valgus, palju detaile ja värve

Huaweil pole detaile, värvid liiga heledad. iPhone X on üldiselt hea aga värvid ei ole elutruud. Note 8-l on kõik ideaalne. Pixel on liiga hele. Sonyl on värvid veidi liiga tumedad.

Kõige elutruum on Note’i pilt, palju õnne järjekordse esikoha eest.

Pusle - ühtlane valgus, palju detaile ja värve

Sidrunid: ebaühtlane valgus

Otsustav hetk, hetkel on võrdsel arvul punkte Google’i telefonil ehk Pixel 2 XL ja Samsung Galaxy Note 8-l. Kas viimane pilt otsustab ära kumb neist on parema kaameraga või saab viimase punkti hoopis Sony või iPhone ehk üht kindlat võitjat ei olegi?

Viimane pilt oli kõigile telefonidele raske. Kõige rohkem meeldivad mulle iPhone’i ja Note’id omad. Kuigi Note’i puhul on värvid ilusamad meeldib mulle see, et iPhone’i puhul on erinevad objektid selgesti eristatavad.

Sidrunid - ebaühtlane valgus

Testi lõpuks tähendab see seda, et kindlat võitjat ei olegi. Kolm telefoni, iPhone X, Samsung Galaxy Note 8 ja Google Pixel 2 XL, said võrdväärselt punkte. Sony sai ühe punkti ja Huawei ei saanud ühtegi punkti. Nüüd peab igaüks ise otsustama, et mis tingimustes ta telefoniga põhiliselt pildistama hakkab ja selle põhjal otsustama, millise telefoni endale ostab.

Hoolimata punktidest ja tulemustest on sel korral mulle kõige parema mulje jätnud Pixel 2 XL kaamera. Seda on lihtne käsitleda, samas saab sätteid veel piisavalt muuta ning lõpptulemus on mulle kõige rohkem meeldivam. Kas nõustud minu arvamusega?