Selgusid investorite jaoks praegu põnevaimad Eesti idufirmad ja lati alt läbi jooksjad

new-years-eve-2015-583232_1280.jpg

Raadiosaate Restart küsitluses valisid investorid Eesti hetkel kõige paljulubavamaks idufirmaks online-pangandusega tegeleva Monese ning idufirmaks, kuhu nad praegu enam raha ei paneks sai Taxify.

Restardi saatejuhid Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka saatsid küsitluse veidi enne jõule laiali umbes sajale Eesti investorile ja muule idufirmamaailma tegijale ning ankeedi täitis ligi 40 vastajat.

Ankeedis oli kaks küsimust: "Nimeta kolm idufirmat, mida silmas pidada ja kuhu investeeriksid, kui oleks võimalus ja vahendeid" ning "Nimeta üks idufirma, kuhu sa omal ajal tahtsid panna raha, aga nüüd enam ei investeeriks ja miks".

Vastajad nimetasid kokku ligi 50 idufirmat ning võitjaks osutus Monese 11 häälega. Teisele kohale jõudis 9 häälega robotkullereid arendav Starship Technologies ning kolmandale kohale tarkvara testimisega tegelev Testlio 8 häälega.

Idufirmaks, kuhu investorid täna enam raha ei tahaks panna, sai 7  häälega Taxify. Vastajad põhjendasid seda väga konkurentsitiheda turuga.

"Valdkond vajab innovatsiooni, aga vaadates, kui suur võhm konkreetsel tiimil läheb sellele, et oma eksistentsi valideerida Eesti turul, tekib kahtlus nende võimekuses üles ehitada skaleeruv äri," kirjutas üks vastaja.

"Meeldis nende endine strateegia rohkem, kus töötati koos taksofirmadega "Uberite" vastu," kirjutas teine.

Samas jõudis Taxify 5. kohale ka selles nimekirjas, kuhu investorid tahaksid raha panna.

26. detsembri Restardist saab küsitluse käiku ja tulemusi pikemalt kuulata, saatejuhtidel oli abiks tulemusi kommenteerimas Margus Uudam investeerimisfondist ASI.

Saadet saab kuulata siit: