Samsung esitles uusi QLED telereid, mis toovad elutuppa uued värvid

q-studio-stand.jpeg

Samsung tutvustas kolmapäeval Las Vegases maailma suurimal elektroonikamessil CES uusi 2017. aasta QLED telereid Q9, Q8 ja Q7. Uus mudelipõlvkond pakub ettevõtte sõnul uut taset värviedastuse vallas, ka on teler lisaseadmetega ühendatav vaid ühe, läbipaistva kaabliga.

“Alanud 2017. aasta tähistab ekraanide arenguloos paradigma muutust, juhatades sisse QLED-tehnoloogia ajastu,” ütles Samsung Eesti juht Toomas Tiits. “QLED-teler pakub vaatajale kõige elulähedasemat ja tõetruud pilti, mida ekraanile on võimalik kuvada. Oleme tehnoloogia arendamisel lahendanud veel vaatajakogemust mõjutavaid ebamugavusi – nagu näiteks kaabeldus – ning suudame seeläbi anda kodusele telerile sootuks uue väärtuse.”

Paranenud pildikvaliteet

Uuel mudelipõlvkonnal on märkimisväärselt parem värviedastus, suutes kodustele ekraanidele tuua kinotööstusele omase ülitäpse DCI-P3 värvispektri. QLED telerid suudavad taasedastada värvigamma sajaprotsendiliselt ehk näidata kõiki värve igal heledustasemel – näha on ka väikseimad muutused QLED-i valgustugevuse skaala kõrgeimas otsas ehk eredusega 1500-2000 nitti. 

Samsung toob näiteks puulehe. Seda võib kujutada sõltuvalt valguse tasemest erinevate värvidega alates kollakasrohelisest türkiisini. QLED-teler võimaldab vaatajal näha ka kõige väiksemaid heledusest tingitud erinevusi, mida tavapärases 2D värviruumis edastada pole võimalik. Samsung kasutab selle tulemuse saavutamiseks tavateleritest suuremat värviulatust ja kirkamaid detaile võimaldavale Quantum Dot (kvanttäpikeste) tehnoloogiat.

Kinnitamine on muutunud mugavamaks

Samsungi uus teler kasutab ka mitmeid disaini- ja ühenduvuselemente, mis lahendavad mitmed kodust telerikasutust kõige enam häirivad nuhtlused. 

Näiteks on QLED-teleritel vaid üks läbipaistev ühenduskaabel, mille abil on teleriga võimalik ühendada kõik ülejäänud vajaminevad seadmed. Seinale kinnitamiseks pakub uus põlvkond väga lihtsat No-gap-seinakinnitust. Teine võimalus on kasutada ühte kahest telerialusest –  kolmjalaga Studio Stand või telerilauale sobivat alust Gravity Stand.

Nutikaim Samsungi teler läbi aegade

Samsung jätkas uue mudelipõlvkonnaga ka Smart TV arendamist, et pakkuda tarbijatele meelelahutust võimalikult lihtsalt ja mugavalt. Näiteks saab enamikku teleriga ühendatud seadmeid juhtida ühe Smart Remote puldiga. Smart Hub kasutajaliidese ja Smart View rakendusega on telerit võimalik juhtida ka läbi nutitelefoni. 

Samsung esitles Las Vegases ka uusi Smart TV teenuseid – Sport ja Muusika. Sport koondab vastavalt kasutaja seadistustele tema lemmikmeeskonna käekäigu koos kokkuvõtetega kõige värskematest ja eesootavatest mängudest. Kõik “oma” meeskonna mängude ajad ja kanalite asukohad on koondatud ühte kergesti jälgitavasse vaatesse. 

Muusikateenus pakub kasutajale võimalust otsida teleprogrammist oma lemmikmuusikat ja pakub omapoolseid soovitusi. “Muusika” sisu edastatakse koostöös kaheksa muusikateenuse edastajaga – Spotify, iHeartRadio, Napster, Deezer, Sirius XM, Vevo, Melon ja Bugs. Esimeses faasis on teenus kättesaadav USAs, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Suurbritannias ja Lõuna-Koreas.

Samsungi uued QLED-telerid tulevad Eestis müügile aprillis.

Foto: Samsung