Puhkuseplaane saab hakata koostama otse Google’i otsingumootoris

googlevacation.jpg

Reisisõpradele muutub Google otsing kohe palju mugavamaks. Uus teenus Google Destinations leiab lisaks sihtkohale ka sobivad lennu- ning majutusvõimalused.

Et Google otsingus reisiplaneerimist alustada, kirjuta otsingukasti lihtsalt sihtkoha nimi, ja selle järele "Vacation" (puhkus) või "Destination" (sihtkoht), õpetab 9to5Google. Kuigi eestikeelses Google.ee-s seda võimalust veel kasutada ei saa, laiendab firma ilmselt teenust järk-järgult.

Kui teha otsing nende märksõnadega, ilmub ekraani ülemisse serva nimekiri võimalike sihtkohtadega. Iga sihtkoha juures on ka eeldatav hind lennupiletite ning majutuse ostmiseks. Loetelu ülemises servas saad lihtsasti tulemusi filtreerida, määrates ära reisijate arvu, reisiaja ja isegi reisi eelarve.

Google valduses on tohutult palju infot alates sellest, milliseid veebilehti inimesed külastavad, kust otsitakse turismiteemalist infot ja millised on populaarseimad sihtkohad kuni selleni, kus täpselt inimesed oma Androidiga telefonidega liiguvad ja milliseid arvustusi nad sihtkohtade kohta Google Mapsi teenusesse jätavad.

Kogu seda infot kombineerides on võimalik, et Google Destinations ei ole lihtsalt vahva lisavidin otsimootorile, vaid tegelikkuses ka kasulik tööriist.

https://youtube.com/watch?v=EnlsEyN7qmw%3Ffeature%3Doembed%CB%87