PUBG on nüüd ka Eestis mobiilidele väljas ja see on päris halb

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tänasest on saadaval PlayerUnknown’s Battlegroundsi moobiliversioon PUBG Mobile ka Eestis, mida saab tasuta alla tõmmata (umbes 700 MB) nii Androidi kui ka iOSi rakendustepoest. PUBGi mobiiliversioon tuli Hiinas välja veebruaris, eile tuli see välja Põhja-Ameerikas ja tänasest saab seda mängida kõikjal maailmas.

PUBG on eelmisel aastal ülipopulaarseks saanud Battle Royale tulistamismäng, kus ühel aina väiksemaks muutuval kaardil võtavad mõõtu sada mängijat.

Hea ja halb käsikäes

Mobiiliversiooni puhul tuleb rõõmustada ja kurvastada. Ühelt poolt toob see sama mängu ühe kaardiga (arvutil ja Xbox One’il on neid praegu kaks) mobiilidele ning põhilist mängitavust on nuditud vähe.

Mängida saab üksi, kahekesi ja neljakesi ja enne mängu käivitamist antakse valida, milliste graafikasätetega tahad mängida: madal, keskmine või kõrge. Mina valisin keskmise enda Huawei Mate 9 jaoks.

Endiselt tuleb lennukist langevarjuga alla hüpata, endale sobiv koht maandumiseks leida ning proovida võimalikult ruttu endale majadest head ja paremat relvastust ning varustust leida.

Mõned asjad on tehtud lihtsamaks, näiteks leitud relvi pole vaja algselt laadida ja leitavad esemeid tundub olema vähem. Esimene üllatus oli see, et kui olin kaks minutit seda mänginud, siis oli veel 91 inimest elus.

Kohmetu ja halb juhitavus

Esimene kokkupuude teise mängijaga keset põldu oli kohmetu. Otsisime mõlemad nuppu, millega enda tegelast laskeasendisse panna ja millega tulistada. Mina leidsin need üles enne.

Ja siis seal põllul olid veel mõned teised mängijad, kes päris täpselt ei saanud aru, kuidas see mäng töötab, aga ma lubasin neil õigeid nuppe otsida järgmise mängu käigus. Aga see on ka arusaadav, PUBGi mobiiliversiooni juhitavus on halb, eriti kui oled seda mängu varem mänginud klaviatuuril arvuti taga.

Võib ka olla, ete tegemist oli bot’ide ehk arvuti juhitud tegelastega, mida päris PUBGis pole, aga mis peaksid mobiiliversioonis sees olema, et uued mängijad end kindlamini tunneksid. Kuidagi liiga lihtsalt käisid need asjad. PUBGis ei tohiks asjad lihtsalt käia.

Teise veidrusena on sätete all ka võimalus ise Aim Assist ehk sihtimise abistamine sisse ja välja lülitada. Sellises võistluslikuks mängus ei tohiks see olla võimalik.

Liigutused on aeglased, pööramine ja ümbruskonnal silma peal hoidmine kohutavalt keeruline. Virtuaalse analoogkangiga pööramine, no halvemat asja annab välja mõelda.

Hoolimata sellest, et juhitavus oli pööraselt kehv, lõi sisse sarnane adrenaliin, nagu päris PUBGis. Ja see on ka selle mobiiliversiooni kõige suurem võlu, seda õige PUBGi tunnetust oli küll.

Ei saa rahulikult mängida

Telefonis mängides on aga jama see, et Facebooki teavitused tulevad sul mängu sisse sind segama ja pidin paari inimesega korra rääkima ja seetõttu unustasin korraks mängu. Siis proovisin meeleheitlikult kahanevasse ringi sisse joosta, mis mul ebaõnnestus ning olin 90. inimene, kes surma sai.

Tasuks kümnes koht ja 6 vastasmängijat, kes tänu minule mängust varem lahkusid.

Akut kadus selle 15-minutilise mänguga mu telefonist samuti 18%, nii et tegemist on väga korraliku akuröövliga, mis mitut mängu järjest teha ei luba.

PUBG Mobile’i juhitavus puutetundlike nuppudega, mida on ekraanil üle kümne, on paras piin, aga kiireks Battle Royale mänguks, et korraks süda kiiremini põksuma saada, hädapärast kannatab see küll. Kuniks saab arvuti või konsooli taga mängida.

PUBGi konkurent Fortnite tuleb ka kohe mobiilidele, iOSi versiooni saab mängida kui end Epicu lehel registreerid, Androidi versioon tuleb mkillalgi hiljem.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.