Proovi kohe: Swedbank käivitas Eestis just võimaluse kasutada telefoni viipekaardina

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Alates tänasest saavad Swedbanki kliendid kasutada telefoniäppi viipekaardina ning sooritada kuni 150 euro suuruseid makseid nii, et pangakaarti ei tule taskust välja võtta.

Swedbanki kliendid, kellel on Androidiga telefon, saavad Google Play poest alla laadida Swedbank 2019 Eestis äpi beetaversiooni. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval võimalust teha mobiilseid viipemakseid.

Mobiiliga maksmiseks tuleb pärast esimest seadistamist poes telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul.

Mobiilsete viipemaksete võimalust saab kasutada vaid Androidi operatsioonisüsteemiga nutiseadmetes, kuna Apple’i tooted toetavad praegu ainult Apple Pay funktsiooni, mis ei ole veel Balti riikides kättesaadav.

Esimene seadistamine käib kiirelt

Kui uue äpi beetaversioon on alla laetud, tuleb sealt leida mobiilimakseid puudutav valik ning anda telefonile load, mida läheb tarvis maksete tegemiseks. Edasi tekivad valikusse kliendi pangakaardid, mille puhul on lubatud mobiilsed viipemaksed.

Geeniuse esmased katsetused näitavad, et kõikide kaartide puhul see ei pruugi toimida, seega tasub vaadata siit, kas sinu kaart on teenuse kasutamiseks sobilik.

Selleks, et telefoni maksmiseks kasutada, peab see olema lahti lukustatud, seega ei saa võõras inimene võtta telefoni ning seda maksmiseks kasutada.

Makseid on võimalik sooritada ka siis, kui telefonis internetiühendus puudub, kuid nende kordade arv on piiratud ning piirmäära täitumisel tuleb telefon uuesti võrku ühendada, misjärel olukord taastub.

Geeniuse katsetused näitavad, et pärast äpi seadistamist töötavad viipemaksed probleemideta. Kasutuskiirus on sarnane tavalisele viipekaardile ning terminali kasutuse juures midagi teisiti pole.

Uus suund panganduses

Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets ütles, et uus äpp toob kaasa täiesti uue lähenemise panganduses. “Kui enamasti tuuakse turule valmistoode, siis meie arendame seekord uut äppi koostöös klientidega. See tähendab, et avame rakenduse juba n.ö beetafaasis, et inimesed saaksid äppi proovida ning meile disaini ja kasutusmugavuse kohta tagasisidet anda. Vastavalt tagasisidele teeme meie omakorda äppi paremaks ja lisame lähikuudel järjest uusi kasutusvõimalusi.“

Viipemaksete populaarsuse kasv ning inimeste digiharjumuste muutumine annavad Raagmetsa sõnul aluse eeldada, et üsna pea muutuvad mobiilsed viipemaksed sama populaarseks nagu kaardimaksedki.

“Swedbanki praeguse mobiilipanga kasutajate arv on kasvanud juba 290 000 inimeseni, mis on peaaegu pool meie digitaalselt aktiivsete klientide hulgast, ning ainuüksi augustis tegid meie kliendid pea 2,4 miljonit viipemakset,“ märkis Raagmets. “Kutsun kõiki huvilisi üles katsetama nii uut äppi kui ka mobiilseid viipemakseid ning meile tagasisidet ja soovitusi jagama,“ lisas ta.

Pank märgib, et Swedbank 2019 Eestis on vaid piiratud funktsionaalsusega rakendus ning ei asenda senist mobiiliäppi Swedbank Eestis. Igapäevaste pangaasjade korraldamiseks tuleks praegune äpp alles hoida.

Täiendavad turvagarantiid

Swedbank märgib, et viipefunktsionaalsuse juures on pandud rõhku ka turvalisusele:

  • Keelates viipemaksed pangakaardil, keelad ühtlasi ka selle kaardiga seotud mobiilsed viipemaksed.
  • Kui pangakaart kaotab kehtivuse, ei ole enam võimalikud ka selle kaardiga seotud mobiilsed viipemaksed. Uuendatud kaardi jaoks peab mobiilsed viipemaksed uuesti aktiveerima.
  • Kui muudad oma seadme ekraaniluku seadeid, võib äpp mobiilsed viipemaksed seadmes ära keelata ja nõuda, et logid taas sisse ja aktiveerid mobiilsed viipemaksed uuesti.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.