Politsei: tegevusloata Uberi juht rikkus seadust (täiendatud)

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
The logo of car-sharing service app Uber on a smartphone over a reserved lane for taxis in a street is seen in this file photo illustration taken in Madrid on December 10, 2014. The U.S. Department of Justice is pursuing a criminal investigation of a May 2014 data breach at ride service Uber, including an examination of whether any employees at competitor Lyft were involved in the episode, sources familiar with the situation said. REUTERS/Sergio Perez/Files

Politsei- ja piirivalveamet otsustas menetluses juhi vastu, kes mullu maikuus Uberi äpi vahendusel reisijaid vedas, et tegu oliseaduserikkumisega, kirjutasPostimees.

PPA Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava ütles Geenius.ee-le, etkäesolev menetlus lõpetatijaanuari keskel. “Kuna antud juhul oli juht Uberi vahendusel reisijaid vedanud ainult viis päeva (kaebus esitati viis päeva pärast Uberi Eestis tööle hakkamist – toim) ja isik lõpetas pärast seda teenuse osutamise, otsustati väärteomenetlus lõpetada,” selgitas Aavas. See tähendab, et juhile karistust ei määratud.

Samas rõhutas Aava, et menetleja jõudis hinnangule, et juhi tegevus oli seaduserikkumine.Politsei pressiesindaja sõnul ei saa öelda, et ka kõikide praegu Uberi kaudu veoteenust osutavate inimeste suhtes langetatakse samasugune otsus, kuna iga kaebust menetletakseeraldi. Küll aga on PPA seisukohal, et ilma litsentsita reisijaveoteenust osutada on seadusevastane.

Ühistranspordiseaduse järgi tohib tasulise sõitjateveo teenust osutada vaid seaduses ettenähtud dokumentidega.

Aava sõnul oleks maksimaalne karistus antud rikkumise eest eraisiku puhul 150 trahviühikut ehk 600 eurot.

Loe ka:

Foto: Sergio Perez (Reuters/Scanpix)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.