Parem kui peegelkaamera, aga sama suur kui nutitelefon: Light L16 annab julgeid lubadusi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
l16-front.jpg

Mõnikord võivad asjad ka väga vanades valdkondades muutuda üleöö. Ärkad hommikul üles ja USA idufirma nimega Light on avalikkuse ette toonud oma väidetavalt kogu fotograafiat muutva toote: L16 kaamera.

Lighti lubadus on suur ja võimas: see suurema nutitelefoni suurune seade suudab teha vähemalt sama head kui mitte paremat fotot kui kallid peegelkaamerad ning pakkuda sealjuures veel terve hulga võimalusi, mida peegelkaameratel ei ole.

Lighti idee on selles, et asendada peegelkaamera üks suur objektiiv 16 väikesega. Nende kaamera korpuses ongi tõesti 16 läätse kolme erineva fookuskaugusega, millest tarkvara valib iga pildi tegemise ajaks sõltuvalt suumitasemest ja muudest andmetest välja 10. Nende 10 läätse tehtud erinevad fotod kombineerib Lighti supervõimetega tarkvara seejärel üheks suureks 52-megapiksliseks fotoks, mis on nõelterav ning mille juures sa võid hiljem arvutis muuta peaaegu kõike, mis pähe tuleb, alates särist ja lõpetades fookussügavusega, mis firma kinnitusel on sisuliselt lõpmatu. Kõik võib olla fookuses või ka fookusest väljas, ise otsustad. Ja kui fotot ei soovi teha, siis võid Lighti kaameraga salvestada ka kuni 4K-videot.

Lighti juures on veel palju, mida me ei tea, näiteks seda, kui head need pildid ikkagi reaalselt on, kui võimekas on nende tarkvara, kui kiiresti ta teravustab ja pildi ära teeb ja nii edasi. Küll aga teame, et L16 jookseb Androidil, tal on sees WiFi piltide automaatseks sünkroniseerimiseks ning 16 pisikese läätse fookuskaugused jagunevad kolmeks: viis neist on 35 mm, viis 70 mm ja kuus tükki 150 mm.

6. novembrini saab L16 kaamerat eeltellida hinnaga 1299 dollarit, seejärel hüppab hind 1699 dollari peale, aga reaalselt kätte ei saa ostjad neid enne järgmise aasta suve. Samas, nagu Re/code kirjutab, litsentseeris Light selle tehnoloogia ka suurele Hiina elektroonikatootjale Foxconn, kes muuhulgas toodab ka näiteks Apple’i iPhone telefone, siis võib-olla polegi nii väga vaja kiirustada Lighti enda kaamerat ostma, vaid tuleb lihtsalt oodata, kuni sarnane tehnoloogia mõne telefonipõlvkonna pärast ise koju kätte tuleb.

Kes tahab oma päeva rikastada optimistliku indie-folgiga, võib vaadata ka Lighti videot:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.