Palju sina telefoni eest kuus maksad? Mobiilifirmad helistavad 10 000 Eesti inimesele päevas, et teha ülisoodsaid pakkumisi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1tl11nov14a113.jpg

Eesti mobiilioperaatorid helistavad üksteise võidu inimestele ning teevad neile uskumatult soodsaid pakkumisi, et neid oma praeguse operaatori juurest ära meelitada.

Kogusime kokku nelja inimesed lood, kes olid sellise müügikõne saanud ja nagu näete, tasub igal juhul väga aktiivselt igal pool vihjata, et sa oled valmis operaatorit vahetama, siis on kõne saamise tõenäosus ka suurem. Mõnedele inimestele helistasid operaatorid väidetavalt juba selle peale, et nad minu Facebooki-lehel avalikult ütlesid, et nad tahaksid ka head pakkumist saada.

Konkurents kolme operaatori vahel on väga suur ning kuna Eestis on pea kõigil juba telefon ning kusagilt kliente juurde tulemas ei ole, siis ainus variant ongi tekki natuke rohkem oma poole sikutada. Niisiis, head lugemist ja arvutamist, kui palju sina täna oma mobiilipaketi eest iga kuu maksad ning kui palju peaks maksma. Jätke artikli alla kommentaare, kes teab, äkki helistab üks kolmest jõuluvanast ka teile.

Sandri lugu

Tele2 helistas ja pakkus mulle 1000 minutit kõneaega, 1000 SMSi ja 5 GB piiramatu kiirusega internetti 7,49 euro eest. Pakkumine oli üheks aastaks. Sarnane pakett on kodulehel 14,99-eurose hinnaga ja pärast aastat tõuseks mu hind selle peale. Läbirääkimisid lõppesid, kui ma ütlesin, et mul on Elisas sarnase hinna eest paremad tingimused. See on paar aastat vana pakett, mille hinda küll Elisa sel suvel tõstis kahe euro võrra, kui ta selle 4G-le üle viis. Hind on praegu 14,70 eurot ja selle eest on mul 1200 minutit kõneaega ja 800 SMSi, 6 megabitise kiirusega intenernet ja 50 GB andmemahtu.

Scanpix

Mari lugu

EMT helistas ja pakkus kahe euro eest rohkem kui ma Elisast kümne eest sain: jutt kõneminutitest ja SMSidest kahele numbrile, internetipaketid polnud seotud, sest me kasutame totufone. Ma pidanuks selle hinna eest olema EMT-ga laulatatud ka kas 12 või 24 kuuks ja siis ma ütlesin, et mulle ei sobi. Et kaks eurot on tore küll, aga ma ei taha olla teie küljes kinni, ma tahan vabadustja teiseks ei taha ma aasta pärast uuesti hakata tegelema paketivahetuse ja muu sellise jamaga. Siis nad mõtlesid natuke (uurisid ülemustelt ilmselt) ja helistasid uuesti, et sobib, teile jääb vabadus lahkuda iga kell. Nad pakkusid 800 minutit ja 60 SMSi kuus iga numbri kohta, 1 eurot kuutasu numbri kohta.
Kui ma Elisalt küsisin, kas mu numbrid on vabad liikuma, siis ma tegelikult ju lootsin, et nad pakuvad ise head hinda ja ma ei pea hakkama SIM-kaarte vahetama. Selline kassi-hiire mäng käis. Elisa muidugi küsis, miks ma seda uurin ja ma ütlesin, et EMT tegi mulle parema pakkumise. Nad küsisid kõik üle, ahah-ahah, ja siis ütlesid kiretult, et neil pole mulle mdiagi paremat pakkuda kui mu 10-eurone pakett ja aitäh head aega.

Aga siis saatis EMT mulle kulleriga uued SIM-kaardid koju ja pani numbrid liikuma ja siis Elisas jutt muutus. Siis helistas mulle daam eripakkumiste osakonnast ilmselgelt, enne rääkisin ju lihtsalt klienditeenindajaga, kelle käes ei ole pakkumisi. Elisa pakkumine oli sutike parem vist. Ei mäleta sellepärast, et ka 800 kõneminutit on maa ja ilm ometigi ja vahet enam pole, kas neid on 800 või 60 000, igal juhul piisab.

Siis ma muidugi ütlesin neile et ma ei koli kusagile, aga te teinekord tehke see pakkumine kohe, kui see jutuks tuleb, ma alles neli päeva tagasi rääkisin teie inimesega ja ta ütles et alla kümne euro ei ole midagi pakkuda. Ta vabandas ja tänas ja lubas kellelgi pöidlakruvid peale keerata. Jäin Elisasse, sest kolimine oleks mulle parajalt ebamugav olnud.

Mardi lugu

Mul oli Tele2 nutipakett, 7,99 eurot kuus. Seal sees oli 5 GB internetti ja mingid kõned ning sõnumid. Pakett oli mul juba olnud aastaid neli ehk ja algselt oli seal piiramatu internet, lihtsalt 5 GB alates läks internett aeglasemaks. Aga Tele2 muutis selle ära, milles ma sain üllatuslikult suvel teada. Minu enda viga muidugi – kasutades hotspotti hakkas mu arvuti Windows 10 tõmbama.
Igatahes helistas juhuslikult Elisa ja pakkus: 4G internetiga pakett: Kuutasu: 13 eurot, mis sisaldab 1200 kõneminutit ükskõik millisesse võrku ka lauatelefonile, 1200 sõnumit ükskõik millisesse võrku ja internet 15 Mbit/s kiirusega 4G-internet 15 GB mahuga.
või 4G internetiga pakett: Kuutasu10 eurot, mis sisaldab 1000 kõneminutit ükskõik millisesse võrku ka lauatelefonile, 500 sõnumit ükskõik millisesse võrku ja 3,5 Mbit/s kiirusega 4G internet 50 GB.

Olin nõus, sest teadsin, et Tele2 teeb niikuiniiparema pakkumise. Sõlmisin lepingu ja enne, kui numbriliikuvus vormistatud sai, helistas Tele2 ning pakkus kahte varianti. Sooduslahendus 12 kuuks on kuutasuga 3,80 eurot (tavakuutasu on paketil 13,95 eurot) ehk 1000 minutit kõneaega, 100 sõnumit, 15 GB 4G-internetti. Sooduslahendus 24 kuuks on kuutasuga 5,37 eurot (tavakuutasu 13,95 eurot): 1000 minutit kõneaega, 100 sõnumit, 15 GB 4G-internetti.

Saatsin selle Elisasse. Elisa saatis vastu: 24 kuud ja 5 euro eest kuus: 1200 minutit, 1200 sõnumit, 15 GB 4G-internetti.Ehk siis suht samased pakkumised.

Ütlesin Elisale, et ma testin Tele2 4G-internetti kuu aega ja siis annan teada. Lojaalne klient nagu ma olen. Elisast helistas lõpuks isegi keegi müügiosakonna juhtidest, et telemarketeer mind ära ei veennud, kas ma olen kindel, et ma muuta ei taha. Peale kuuajast testimist kahe väga sarnase Samsungiga, kus minul oli Tele2 ja elukaaslasel Elisa sai selgeks, et mina 4Gd ei kodus ega tööl ei näinud ja temal oli kogu aeg 4G. Ehk siis kuu aega hiljem vahetasin Elisasse ära samadel tingimustel.

Scanpix

Kati lugu

Olen ise Elisa klient, hiljuti helistas EMT. Pakkusid 1200 minutit ja 100 või 500 SMSi (seda sai ise valida, mingit vahet tingimustes polnud). Selline pakett maksis 10 eurot kuus ning kogu see maht oleks jagunenud kuue meie pere numbri vahel. Lisaks pakkusid 3 GB või 6 GB internetti hinnaga vastavalt 10 eurot või 12,49 eurot lisaks. Iga lisagigabait on 1.99. Kui oli selline pakett, et kõik kuus numbrit koos ning kahel numbril on kummalgi 6 GB internetti kuus, oli hind kokku 23,40 eurot kuus ning seda hinda pakkusid kaheks aastaks.

Üle 10 000 kõne päevas

Müügikõnesid tegeva ettevõtte Kontaktikeskus juht Erki Koldits ütles, et kõik operaatorid tahavad endale kliente juurde saada ning seetõttu käibki praegu selline helistamine.

"Surve on kõigil peal, et kui üks teeb, siis peavad teised ka tegema," rääkis Koldits. "Samasugune mäng on käinud Soomes ka juba aastaid. Kliendi vaatest on see väga mõnus, see toob hinnad alla, teenused muutuvad paremaks."

Tema sõnul käib helistamine juhuvaliku alusel ning helistajad teavad ainult inimese telefoninumbrit ning mitte midagi muud tema kohta. Kokku tegeleb tema hinnangul iga päev selliste kõnede tegemisega Eestis umbes 300 inimest ning nad jõuavad oma kuuetunnise tööpäeva jooksul teha kõnekatseid 20 tükki tunnis, millest reaalselt vestlusteks muutub viis-kuus kõnet tunnis.

Seega võib välja arvutada, et iga päev jõuavad need 300 inimest vestelda rohkem kui 10 000 inimesega ning kuu aja jooksul peaks sellise kõne saama tervelt üle 200 000 inimese. Kõlab uskumatult, aga kui edasi arvutada, siis poole aasta jooksul peaks olema enam-vähem terve täisealine Eesti elanikkond läbi helistatud.

Kolditsa sõnul tuleb telefoni teel pakkumist saades hästi tähele panna, mida tegelikult pakutakse ning mitte osta näiteks 10 GB andmemahtu, kui endal samas vaja läheb vaid 2-3 GB kuus.

"Ohukohaks on eelkõige see, et kõnemintid tegelikult ei paku enam telekomidele endale huvi, sealt nad raha ei saa ja seda antakse piiramatus koguses kätte, kümenid tuhandeid minutited, mida keegi täis ei räägi," ütles Koldits. "Teine asi, millega trikitatakse, on andmeside mahud ja kiirused. Näiteks kui Elisa ütleb, et meil on piiramatu maht, aga samas on kiirus nii ära piiratud, nii et seda piiramatut mahtu sa ei saa kunagi täis. Tele 2 on jälle läinud seda teed, et nemad piiravad mahtu, aga ei piira kiirust. Internet on kiire, aga maht saab jälle suhteliselt kiiresti täis. Klient peab vaatama, kumb talle oluline on."

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.