Otse esitluselt: selline on OnePlusi uus telefon 6

OnePlus 6

Populaarne telefonitootja OnePlus esitles täna oma uut telefoni järjekorranumbriga 6, mis tuleb Eestis müügile järgmisel teisipäeval hinnaga 519 eurot. Müügile tulevad nii läikivmusta kui mati viimistlusega mudelid, mujal maailmas ka valge versioon.

Telefoni müüvad Eestis nii Elisa kui ka Telia, ent OnePlus pakub oma kodulehelt tellijatele tasuta kauba peale ka uhiuusi juhtmevabasid kõrvaklappe, mis muidu maksavad 69 eurot.

Suur ekraan ja stabilisaatoriga kaamera

OnePlus 6 tehnilised andmed vastavad varasemalt lekkinud näitajatele. Telefonil on 6,3-tolline ekraan küljesuhtega 19:9, mida kaitseb Corning Gorilla Glass 5. Veekindluse asemel teatas firma, et telefon on kaitstud “igapäevase vee eest”.

Telefoni tagaküljel on 16- ja 20-megapikslised kaamerad, millega pildistada nii lainurk- kui portreefotosid. Kaameratel on nii optiline kui elektrooniline pildistabilisaator, samuti saab sellega filmida 4K resolutsioonis videot 60 kaadrit sekundis.

Vaata ka: fotod uuest telefonist

Kaameraga saab filmida aegluubis videot 480 kaadrit sekundis, kokku saab filmida videot nii tervelt minuti ja pärast materjalist sobivad lõigud välja valida. Võrdluseks: teistel tipptelefonidel on aegluubis režiim kiirusega 960 kaadrit sekundis, ent filmida saab ainult ligi 0,2-sekundiseid klippe.

Eraldi mängurežiim

Riistvaraliselt töötab telefon Snapdragon 845 kiibistikuga, mälu on telefonil 64, 128 või 256 GB, muutmälu 6 või 8 GB. Telefonil on kiirlaadimisega 3300-milliampertunnine aku.

OnePlusi asutaja Carl Pei ütles telefoni esitledes, et telefonil on uus mängurežiim, millega telefonis antakse mängudele parima tulemuse saavutamiseks maksimumjõudluse.

OnePlus 6 LTE toetab 16. kategooriat, mille ülekandekiirus ulatub teoreetiliselt 1024 Mbit/s-ni, ja võimalus kasutada kahte SIM-kaarti.

Karbist välja tuleb telefon Android 8.1 Oreo tarkvaraga, ent kohe saab telefoni paigaldada ka uusima Android P beetaversiooni.

Hind sarnane eelmise mudeli omale

Telefoni hinnaks on 519 eurot väiksema mälumahuga versiooni puhul. 128-gigabaidise mäluga telefoni hind on 569 eurot, 256-gigabaidise puhul 619 eurot.

Need hinnad on pisut kallimad eelmise mudeli odavamast ja kallimast versioonist: OnePlus 5T hinnad olid Eestis 499 ja 559 eurot.

Juhtmevabad kõrvaklapid: 10-minutise laadimisega 5 tundi kuulamist

Peale telefoni tõi firma välja ka oma esimese lisaseadme, juhtmevabad kõrvaklapid OnePlus Bullets Wireless. Tegu on alumiiniumist korpusega kergete kõrvasiseste klappidega, mis on omavahel ühendatud juhtmega. Aku on peidetud korpusesse, mis lebab kandja kuklal.

Kõrvaklapid on magnetkorpusega, kui need kokku panna, lülituvad klapid välja. Üksteisest lahutades hakkavad klapid jälle tööle. See liigutus aktiveerib ka muusikamängimise või vastab sissetulevale kõnele.

Klapid toetavad kiirlaadimist: kõigest kümneminutise laadimisega saab klappe kasutada tervelt viis tundi. Laadida saab tavalise USB-C otsikuga kaabliga.

Klapid tulevad müügile 5. juunil hinnaga 69 eurot.

Tee OnePlus 6ni

Telefoniesitlusel Helsingis oli väljas ka näitus firma varasematest mudelitest. 2014. aastal välja tulnud esimene OnePlus One pälvis juba enne avalikustamist palju tähelepanu. Firma teine telefon OnePlus 2 oli fännidele pettumus, järgnes soodne vahemudel OnePlus X. Järgmiste mudelitega 3 ning 3T kaotas firma varem kehtinud järjekorrasüsteemi ja telefonid kasvasid järjest suurema ekraaniga formaati. OnePlus 5 oli firma esimene kahe tagakaameraga mudel, viimane telefon enne tänast 5T sai valmis mullu novembris.