Ostuhoiatus: Pebble’i ja Vectori nutikellasid me osta ei soovita

Kahe firma nutikellasid me enam osta ei soovita ja nendeks on Pebble’i ja Vectori nutikellad. Põhjus selleks on lihtne, aastavahetuse paiku ostis Fitbit ära mõlemad e-ink ekraaniga kellasid tootvad firmad.

Neil polnud algusest peale plaanis nende kaubamärkide alt välja antud kelladega edasi tegeleda, vaid saada kätte mõlema firma oskusteave ja vabaneda konkurentidest.

Enda ökosüsteem on probleem

Probleemiks on siin see, et nii Pebble kui ka Vector kasutavad enda operatsioonisüsteemi ja äppe, mille arendamine lõpetati koos üleostuga.

Praegu saad veel olemasolevaid äppe alla tõmmata, aga see on aja küsimus, millal mõlema firma kontorites lõplikult tuled kustutatakse ja sa ei saa enam midagi tarka nende kelladega teha. Pebble’i kellad on juba kaotanud osa oma funktsioone.

Eestis endiselt müügil

Muidugi, tegemist pole värske uudisega ja see kõik oli teada aasta algusest peale. Viimasel ajal on aga silma hakanud, et mõlema firma kellasid müüakse siiani veel Eestis: Pebble’it vähem aktiivsemalt, Vectorit aktiivsemalt ja allahinnatumalt. Ja sellest on kahju, sest algselt oli mõlema firma toodang päris äge, eriti Vectori kella 30-päevane akukestvus, kuid sellest ei maksta lasta end pimestada.

Samamoodi pole mõtet neid kellasid kasutatult hea hinnaga osta, sest ükskõik kui odavad need ka pole, kokkuvõttes sa ikkagi kaotad ja võid pigem osta tavalise kella.