OnePlus jälgib telefonikasutaja pea kõiki tegevusi ja saadab info Hiinasse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Turvalisusekspert Chris Moore leidis, et OnePlusi telefonid saadavad ilma kasutaja loata ettevõtte serveritesse infot, mida ilmselt enamik kasutajad ettevõttega jagada ei sooviks.

Näiteks jõuab OnePlusini info selle kohta, millal telefon taaskäivitati, millal telefoni laeti, millal ekraan sisse või välja lülitati, täpselt mis telefoniga tegu, telefoni IMEI kood, mille saab siduda telefoni omanikuga. Peale selle saadab OnePlusi telefonis olev OnePlus Device Manager infot serverisse ka selle kohta, milliseid äppe inimene telefonis avab, kui kaua need lahti on ning osaliselt isegi seda, mida inimene äppide sees teeb.

Kuigi osa sellest infost võib olla selline, mida inimesed oleksid nõus ettevõttega jagama, siis telefonikasutajat nii detailsest infokogumisest ei teavitata. Kuna OnePlus on Hiina peakorteriga firma, võib see tähendada seda, et sealsel valitsusel on teatud oludes võimalik andmetele ligi pääseda. See on siiski aga oletuslik.

Moore otsis viise andmete edastamise välja lülitamiseks, kuid oma töös seda ei leidnud. Ainus lollikindel lahendus viga parandada on asendada telefonis töötav OxygenOS mõne muu Androidi versiooniga. Samuti võib proovida erinevate õiguste piiramist telefoniga kaasa tulnud rakenduste juures või kasutada kolmanda osapoole rakendust nagu NetGuard. Ühtegi väga lihtsat lahendust probleemi lahendamiseks aga ei ole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.