One Direction, Pariis ning Hispaania staarid. Twitter avaldas 2015. aasta populaarseimad teemad

dv2179837.jpg

Twitter avaldas oma 2015. aasta statistika, kus on ära toodud sotsiaalvõrgustiku populaarsemad ning tänavu kõige rohkem mõju avaldanud teemad.

Üks enam kõneainet pakkunud teema Twitteris oli sel aastal kindlasti Pariisi terrorirünnakud. Teemaviited nagu #PrayForParis ja #JeSuisCharlie omandasid kiiresti globaalse tähenduse paljudele. Novembris toimunud terrorirünnakute ajal oli populaarne silt ka #PortOuverte, mille abil pakkusid paljud peavarju nendele, kes terrorirünnakute tõttu oma koju ei pääsenud.

Samuti tekitasid hulga säutsatusi USAs toimunud politsei rünnakud mustanahaliste vastu, mis koondusid teemaviite #BlackLivesMatter alla. Seda teemaviidet või lauset postitati Twitteris tervelt 9 miljonit korda.

Äramainimist leiavad veel teemad nagu samasooliste abielud, pagulased ning mitmed valimised paljudes riikides. Üle miljoni postituse tehti 14. juulil teemast #PlutoFlyby, kui NASA saadetud uurimislaev New Horizons möödus Pluutost, saates sellest maale tagasi hulgaliselt pilte.

Twitteril oli ka hulgaliselt liitujaid, kellest väärivad ära märkimist näiteks USA president Barack Obama:

 

 

Aga ka näitleja Antonio Banderas ja Amazoni asutaja Jeff Bezos.

Tehnoloogiavaldkonnas oli enammainitud märksõnaks #iPad, millele järgnesid #SoundCloud, #Android, populaarne otseülekannete tegemise äpp #Periscope ja #iPhone. Üheksandalt kohalt leiame veel teemaviite #startup ja #Twitter ise figureerib uhkelt kümnendal kohal.

Maailmakuulsustest leidis kõige enam ära märkimist #ArianaGrande, ning mitmed Hispaaniast pärit kuulsused nagu #OrianaSabatini ning #DulceMaria. Muusikakategooria top 10st leiame ansamblid Fifth Harmony, Koreast pärit EXO ja kõigile teada-tuntud One Directioni. Lisaks on palju kõneldud ka mitmetest suurematest muusikaauhindade jagamistest.

One directioni ühe liikme lahkumine bändist on Twitteris hulgaliselt saginat tekitanud, bändiga seotud postitused figureerivad enimjagatud postituste topi ülemises otsas. Kuid jagamiste arvult neljandaks on jäänud ka Barack Obama, kes teatas samasooliste abielu võimalikkusest USAs ning üheksandalt kohalt leiame Star Treki sarjades ning filmides Spockina esinenud Leonard Nimoy elu viimase postituse:

 

 

Twitterist on tõepoolest läbi käinud enamik suuri sündmusi, mis sel aastal maailmas on juhtunud. Samuti kumab statistikast läbi Twitteris leiduvate noorte osakaal, vaadates just enim jagatud postitusi ning populaarseimaid teemaviiteid. Kahjuks ei avalda Twitter sarnast informatsiooni eraldi riikide kohta, seega 2015. aasta populaarseim teemaviide Eestis jääb meil teadmata. On see #eestiLaul, #absurd või hoopis midagi muud?

Kel soov Twitteri statistikaga lähemalt tutvuda, saab seda teha aadressil 2015.twitter.com

Avafoto: Scanpix