Nokia tõi välja esimese Androidiga nutitelefoni

screenshot_1.png

Kui Nokia nimega telefonide müügiedu oli Windowsi operatsioonisüsteemiga üsna kehva, siis nüüd on viimaks käes kauaoodatud uus Nokia telefon, mis on varustatud Android operatsioonisüsteemiga.

Ettevõtmise taga on Nokia nime alt telefonide müümise õigusi omav Soome firma HMD Global. Teatavasti Microsoft enam Nokia telefonide tootmisega tegeleda ei plaani. 2016. aastal lasi ettevõte välja paar proovitelefoni, kuid nüüd on valmis müügiks mõeldud lahendus.

Nokia 6 nutitelefoni näol on tegu uusima Android Nougatiga varustatud telefoniga, millel on 5,5 tolline HD ekraan, 16-megapiksline tagakaamera ja 8-megapiksline esikaamera, Qualcommi Snapdragon 430 protsessor, 4 gigabaiti muutmälu ja 64 gigabaiti salvestusruumi. Seega üldiselt on tegu täiesti keskpärase Android seadmega.

Kahjuks saab seadet muretseda endale ainult Hiinas, kuna see on HMD sõnul strateegiliselt oluline turg miljonite potentsiaalsete klientidega. Millal täpselt Nokia 6 müügile tuleb pole veel teada, hinnaks saab sel olema 233 eurot.

 

Fotod: Nokia