Nokia 8 on Androidi tipptelefon, millega saab korraga mõlemast kaamerast otseülekannet teha

Nokia tutvustas eile õhtul enda esimest Androidiga tipptelefoni Nokia 8. Kui siiani on Nokia tutvustanud odavama otsa telefone Nokia 3, 5 ja 6, millest kahest esimesest on meil ka ülevaade ilmunud, siis uus telefon hakkab võistlema absoluutsete tippudega. Müügile on Nokia 8 oodata septembri lõpus ja see hakkab maksma 599 eurot.

Nokia 8 on alumiiniumist korpusega, kasutab Qualcommi kõige paremat kiibistikku Snapdragon 835 ja Zeissi topeltkaamerat. Kaamera puhul on sisuliseks uuenduseks võimalus teha otseülekannet eesmisest ja tagumisest kaamerast korraga.

Nokia esindaja sõnul tegid nad tihedat koostööd Qualcommiga, et leida ideaalne lahendus soojusjuhtimiseks, et telefon selle koormuse all üle ei kuumeneks. Nokia Ozo 360kraadise VR-kaamera peallt on üle võetud sinna juurde ka 360kraadise heli algoritmid, et saada video juurde võimalikult hea ruumiline heli.

Hello #Bothie!

Hello #Bothie! The world’s first smartphone to broadcast live with both cameras simultaneously. Meet the Nokia 8. #Nokiamobile http://nokia.ly/2uIvliT

Posted by Nokia Mobile on 16. august 2017. a.

Kui värvivalik kõrvale jätta, siis tuleb Nokia 8 kõigest ühes versioonis, millel on 5,3tolline (2560 x 1440) ekraan, 4 GB muutmälu ja 64 GB sisemälu. Kui algselt pakuti, et Nokia 8-l võib olla servast-servani ekraan, siis päris nii see pole ja ekraani ning korpuse esikülje suhteks on kõigest 69,5%.

Septembris tuleb telefon müügile Androidi versiooniga 7.1.1, kuid sügisel lubatakse sellele ka Android O (8.0) uuendust.

Ühenduspesaks on USB-C (3.1) ja kõrvaklapipesa on olemas, lisaks on telefon pritsmekindel, kuigi ainult IP54 standardile vastavalt. Sõrmejäljelugeja on olemas ja aku mahutavuseks on 3090 mAh.

Nokia 8 tundub olema väga paljulubav Androidi telefon, kui praegu tundub, et tõsiseks läbilöögiks jääb 600eurone hind siiski liiga kõrgeks – teiste tootjate sarnaste näitajatega telefonid on juba selles hinnklassis ja OnePlus 5 näiteks on sada eurot odavam. Nüüd oleneb kõik sellest, kui hea see on ka päriskasutuses ja kuidas selle kaamera suudab konkureerida teistega.