Millised on Geeniuse toimetuse lemmikpodcastid?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kondensaatormikrofon stuudios

Mitte kõik tänaval kõrvaklapid peas liikuvad inimesed ei kuula parajastimuusikat. On olemas ka järjest kasvav hulk inimesi, kes oma igapäevaseid liikumisi taskuhäälingute ehk podcastide abil põnevamaks muudavad. Nende seas on ka mitu meie toimetuse liiget.

Lisaks selgub, et enamik meie toimetuse liigetest on ka suured podcastide loojad.Seetõttuotsustasime koostada nimekirja meie lemmik tehnoloogia ja teaduse teemalistest podcastidest.Ehk leiate ka teie siit oma uue kaaslase.

Taskuhäälingud eesti keeles

Digitund

Digitund on iganädalane tehnoloogiasaade, mis ilmub esmaspäeviti ja mille keskseks teemaks on tarbijaelektroonika. Saatejuhid on meie portaali toimetajad Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas ning saates käib ka mitmeid külalisi, kes keerukamad teemad lahti seletavad.

Digitundi saab kuulata raadio1.ee kodulehelt, Kuku raadio eetrist, iTunesistja SoundCloudist:

Restart

Restart läheneb tehnoloogiamaailmale idufirmade vaatenurgast. IT-äri maailma huvilistele suunatud saates räägivad saatejuhid Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka tehnikamaailmas äri alustavate ja tegevate inimestega, püüdes mõista, mis neid inspireerib neid tehnoloogia arengusse ja ühiskonda panustama.

Restarti saab kuulata raadio1.ee kodulehelt, Kuku raadio eetrist, iTunesistja SoundCloudist:

Tehnikaminutid

Tehnikaminutid käib Raadio 2 juurde, kuid saadet jagatakse ka podcastina. Tehnikaminutites jagatakse iganädalaselt huvitavad tehnikauudiseid koos spetsialistide ja huviliste kommentaaridega. SaadetjuhivadEeva EssejaGeeniuse toimetaja Ronald Liive ja igas saates on külalisi eri valdkondadest.

Tehnikaminuteid saab kuulata läbi ERR portaali ja SoundCloudist:

Vaba mikrofon

Verivärske podcast meie toimetuse liikmeteltGregor Sibold,Jakob RosinjaRonald Liive. Eesmärk on rääkida tehnoloogiast vabamas vormis ja arutada, kuidas tehnoloogia meie igapäeva elu mõjutab.

Vaba mikrofoni saab kuulata SoundCloudist:

Puhata ja mängida

Eesti kõige populaarsemat mängude teemalist saadet juhivad Martin Mets, Rein Zobel ja Rainer Peterson. Igal reedel tutvustatakse uusi mänge ja räägitakse mängurikultuurist üldiselt.

Puhata ja mängida saadet saab kuulata raadio1.ee kodulehelt, YouTube'ist ja SoundCloudist:

Popkulturistid

Järjekordne verivärske podcast. Meie toimetuse liige Ivo Krustok ja näitleja ningkirjanik Jim Ashilevi räägivad popkultuurist ja tehnoloogiast. Eesmärk pole uudiseid edasi kanda, vaid rääkida isiklikest kogemustest ja obsessioonidest, mis on nende teemadega seotud.

Popkulturiste saab kuulata kodulehelt ja SoundCloudist:

Saated inglise keeles

This Week in Tech

Üks tuntumaid ja pikaajalisemaid tehnoloogiapodcaste maailmas. Saatejuht Leo Laporte arutab koos pidevalt vahetuvate külalistega tähtsamaid tehnoloogiauudiseid möödunud nädalast ja püüab need laiemasse konteksti panna. Laporte'i juhitud TWIT taskuhäälinguvõrgustikust leiab ka mitmeid spetsiifilisema teemaga saateid, millest kõige populaarsemad on MacBreak Weekly ja Windows Weekly, vastavalt Apple'i- ja Microsofti-huvilistele.

This Week in Tech on kuulatav podcasti kodulehelt ja iTunesist. Video on saadaval ka YouTube’is.

The Talk Show

Tehnoloogiaajakirjanik John Gruberi poolt juhitud saade, kus arutatakse tehnoloogiateemasid, keskendudes peamiselt Apple’iga seonduvale. Lisaks Gruberile on saates vahetuvad külalised, kelle seas on olnud ka tähtsaid Apple’i töötajaid nagu näiteks Craig Federighi.

The Talk Show’d saab kuulata podcasti kodulehelt ja iTunesist.

Accidental Tech Podcast

Järjekordne põnev tehnoloogiapodcast, mida juhivad Marco Arment, Casey Liss ja John Siracusa. Sarnaselt The Talk Show’le (ja üleüldse mitmetele tehnoloogiasaadetele), tuleb tihti juttu Apple’i toodetest. Teemad lähevad tihti aga väga peenete detailideni, nii et kui sa tahad võimalikult täpselt teada, kuidas arvutid ja tarkvara toimivad, sobib see podcast sulle suurepäraselt.Nimi tuleneb saatejuhtide sõnul sellest, et esialgu prooviti teha autoteemalist saadet ja kogemata tuli välja hoopis tehnoloogiasaade.

Accidental Tech’i saab kuulata podcasti kodulehelt ja iTunesist.

Cortex

Kuulus YouTube'i-videode looja CGP Grey ja taskuhäälinguvõrgustiku Relay FM üks loojatest Myke Hurley räägivad sellest, mis probleemid on iseendale tööd pakkuvatel inimestel, kuidas sellises olukorras oma ärist viimane välja pigistada ning kuidas võidelda oma ajus pesitseva loomuliku laiskuse vastu. Kõige selle juures on oluline osa ka tehnoloogial ja nutiseadmetel. Eriti põnevad on selle podcasti puhul CGP Grey eriskummalised viisid erinevaid Apple'i tooteid kasutada.

Cortex on kuulatav podcasti kodulehelt ja iTunesist.

Stuff You Should Know

HowStuffWorks kodulehe kaasautorite Josh Clarki ja Charles W. Bryanti poolt juhitud Stuff You Should Know on üks populaarsemaid podcaste iTunesis. Sarnaselt veebilehele HowStuffWorks harib ka saade kuulajaid väga erinevatel teemadel alates teadusest ja ajaloost, lõpetades popkultuuri ja legendidega. Humoorikaid osasid on juba enam kui 800 tükki ja need pole otseselt päevakajalised, nii et uus tulija saab küllaltki pikalt saate arhiivi nautida.

Stuff You Should Know on kuulatav podcasti kodulehelt ja iTunesist.

99% Invisible

Disainist ja sellest, kuidas me sellega igapäevaselt kokku puutumine. Roman Mars käsitleb ühes maailma kõige populaarsemas podcastis disaini sellise huvi ja armastusega, et see ei jäta kedagi külmaks. Kuulates järjest läbi aina põnevamaid osasid saabub selgus, et kõik ongi disain ja me pole seda lihtsalt varem märganud. 99% Invisible avabki meie jaoks selle nähtamatu maailma, mida me igapäevaselt vaadata unustame.

99% Invisible on kuulatav podcasti kodulehelt ja iTunesist.

Big Picture Science

SETI (Maaväliste tsivilisatsioonide otsingute organisatsiooni) teadlaste poolt tehtud saade räägib teadusteemadel, kajastades iga nädal mõnda uut huvitavat teemat. Saateid on väga erinevaid alates bioloogiast, geneetikast ja loodusest kuni füüsika, astronoomia ning tulnukateni välja.Saatejuhid Seth Shostak ja Molly Bentley kaasavad iga kord oma ala eksperdid ja vestlused on arusaadavad ka neile, kes on teaduskauged.

Big Picture Science on kuulatav podcasti kodulehelt ja iTunesist.

StarTalk Radio

Kuulsa USA astrofüüsiku ja teaduse populariseerija Neil deGrasse Tysoni poolt juhitud teaduspodcast. Sarnaselt Big Picture Science’ile räägitakse väga erinevatel teaduse ja kosmosega seotud teemadel, aga seekord on keskseks märksõnaks huumor. Tyson kaasab saadetes lisaks teadlastele tuntud koomikuid, sest huumor aitab infol paremini meelde jääda.

StarTalk Radio on kuulatav podcasti kodulehelt, iTunesist ja SoundCloudist:

Kuna maailmas on väga palju erinevaid taskuhäälingusaateid, ei ole meie nimekiri kindlasti ammendav. Eelkõige tõime välja need, mida ise kuulame ja mis võiksid laiemale avalikkusele huvi pakkuda. Palju on ka väga spetsiifilistel teemadel saateid, nii et leidke oma huvile vastavad. Oma lemmikud võite kommentaarides aga kindlasti ära märkida. Ehk leiame ka meie midagi uut kuulata.

Foto: Matthew Keefe

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.