Microsoft töötab välja tehisabilise kallal, mis juhiks nutikodu ja aitaks pere igapäeva asju korraldada

47rs160914b493.jpg

Värske koodileke paljastab, et Microsoft on töötamas Home Hub funktsiooni kallal, mis peaks olema nutikas abiline näiteks nutikodu juhtimisel või pereliikmete ühise ajakava ja plaanide tegemisel.  Nii peaks uus teenus pakkuma alternatiivi Amazoni Echo ja Google Home nutikatele hääljuhtimisega kõlaritele.

Praeguse info kohaselt näeb on Home Hub häälega kontrollitav perearvuti, mis peaks võimaldama seda kasutada rohkemal kui ühel inimesel, vahendab Engadget. Arvuti, mis saab ligi perekonna kalendrile, ülesannete ja näiteks poenimekirjale ning filmi- ja muusikakogule, on võimeline kuulama kasutajate poolt antavaid häälkäsklusi ja vastavalt käske täitma.

Samuti on süsteem võimeline juhtima nutikodu seadmeid nagu lambipirne, küttesüsteeme, meedia ning meelelahutuskeskusi, kardinaid ja ukselukke. Süsteemi on sisse ehitatud ka võimekus äratada arvuti häälkäskluse, valgus- või liikumissensori signaali peale.

Home Hub funktsiooni oma koduses arvutis aga niipea näha ei saa, kuna lekke järgi peaks see ilmuma Windows 10 mõnda tulevasse versiooni. Kuna tegemist on lekkega, ei ole veel miski kindel ja Home Hub funktsioonid võivad kergesti muutuda ning ilmavalgust näha alles 2017. aasta lõpus. Seda kinnitab ka kuuldus, et Microsoft on palunud arvutitootjatel 2017. aasta lõpuks oma toodetesse paigaldada Home Hub toimimiseks vajalik riistvara.

 

Foto: Amazoni nutikad abilised Echo (Reuters/Scanpix)