Metsakutsu: iPhone X läheb inimestele korda, aga juhtmevaba laadimise lahendus on keskpärane

Tuntud räppar Metsakutsu ehk Rainer Olbri jaoks oli teisipäevaselt Apple’i ürituselt kõige olulisemaks uudiseks iPhone X, kuid ta oleks tahtnud näha ägedamat juhtmevaba laadimist.

” (iPhone X oli) selgelt kõige oodatum asi ning läheb inimestele kõige rohkem korda. Ise ootasin palju ka wireless süsteemide väljakuulutamiselt, aga Apple’i käsitlus jäi minu jaoks siiski natuke liiga keskpäraseks, et võtta oluliseima asja tiitlit.”

Võrreldes viimaste iPhone’ide väljakuulutamisega oli erinevust enne üritust Metsakutsu sõnul tunda  – õhus oli natuke rohkem vibratsiooni ja erutust, sest tegu oli ikkagi iPhone’i 10. sünnipäevaga.

“Muus osas vana hea Apple – presentatsioon kulges loogiliselt, sujuvalt, stiilses koguses nalja enda pihta ja ilma suuremate viperusteta. Vähemat ei ootakski.”

Kas nüüd iPhone X ongi see telefon, mis näitab teed, millised on telefonid järgmisel kümnel aastal? “Ma olen ennustamises alati suhteliselt nigel. Selge on, et elame imelisel ajal. 20 aasta pärast vaatame kõigele sellele siin tagasi ja imestame, kui kreisid need 2000+ aastad ikka olid, kui telefonid hakkasid meie nägusid ära tundma ja sõrmejäljega asju osta sai,” rääkis Metsakutsu.

“Üks asi, milles ise alati tulevikku olen näinud ja, mida ka uuel iPhonel rohkestes kogustes leidub, on klaas kui materjal. Mitte veel päris sellises käsitluses nagu ma ette kujutaks, aga arvan, et klaasi peale on graveeritud meie tehnoloogia tulevik. Mingil määral.”

Juhtmevaba laadimise kohalt oleks ta aga oodanud värsket Jon Ivy käsitlust. “Juhtmega valge padi ei ole päris see, mida ma vaimusilmas ette kujutasin. Uus telefon laeb seljaga. Kas ta laeb ka läbi telefoniümbrise, mida klaasist telefonil kindlasti vaja on? Kui ei, millised on variandid säilitada oma klaasist kallim ilma ümbrista? Palju lihtsaid küsimusi väga keeruliste vastustega.”

Metsakutsu sõnul oleks Apple võinud minna juhtmevaba laadimisega sammu võrra kaugemale. “Mina ise ootan ikka seda “majaka” loogikal põhinevat juhtmevaba elu. Kohe kui astud koduuksest sisse, istud autosse või jõuad tööle, hakkab telefon taskus laadima ja lõpetab laadimise, kui “majakast” eemaldud. Kaua läheb veel?” küsib ta.

Samas kui näotuvastus töötab natukenegi nii laitmatult nagu turundusosakond meile räägib, siis on ta innovatsiooniosaga juba suhteliselt rahul.

Metsakutsu otsustas enne üritust, et ta ei vaheta enda iPhonet 7 välja, välja arvatud juhul, kui uuel telefonil on juhtmevaba laadimine ja tavasuuruses telefoni on istutatud Plus suuruses telefoni kaamera võimekus.

“Kahjuks (või õnneks) uus iPhone X täidab põhimõtteliselt mõlemad tingimused ja eks tuleb seda raha ikka kõrvale panema hakata. Minu suurem finantsmure on tegelikult aga hoopis kevadel välja kuulutatud HomePod, mille kavatsen kindlasti kuidagi oma majapidamisse organiseerida,” rääkis ta.