Galaxy S7 turvaviga ei kujuta praegu inimestele otsest ohtu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Samsung Galaxy S7 telefone on maailmas kasutuses veel ligi 30 miljonit. Foto: Brendan McDermid/Scanpix

Populaarsest Samsungi nutitelefonist Galaxy S7 on avastatud turvaauk, mis lubab teoreetiliselt häkkeritel ära kasutada aasta alguses tuntuks saanud Meltdown turvaprobleemi. Praktilist ohtu see telefonikasutajatele praegu veel ei kujuta.

Mastaapse ulatusega turvavead

Selle aasta alguses päevavalgele jõudnud turvaaugud Spectre ja Meltdown mõjutasid kõiki 1995. aastast kasutusel olevaid moodsaid protsessoreid. Peale info avalikkuse ette jõudmist tulid tootjad välja turvaauendustega, mis suured probleemikohad ära lappisid.

Kui seni on arvatud, et nutiseadmed on saanud vajalikud turvapaigad ning on sääraste rünnete eest kaitstud, siis Austrias asuva Graz-i tehnikaülikooli teadlased väidavad, et on avastanud Samsung Galaxy S7 nutitelefonist turvaaugu, mis Meltdown taktikat kasutades võimaldab ligipääsu seadme sisule.

Täpsemaid detaile turvaaugu kohta pole teada, Graz-i meeskond teeb ettekande täna Las Vegases toimuval turvakonverentsil, kus oma avastust täpsemalt selgitab.

Pole reaalset ohtu inimestele, veel, õnneks

Täna ei ole teada ühtegi juhtumit, kus Spectre või Meltdown turvaauke oleks pahatahtlikul eesmärgil ära kasutatud.

Numbrid, keda probleem võiks mõjutada, on esmapilgul suured, sest maailmas on ühe uuringufirma järgi 30 miljonit inimest, kes Galaxy S7 nutitelefoni kasutavad. Kogu turu suurust arvestades on tegu siiski väikse killuga, sest Androidi platvormil töötavaid telefone on maailmas kasutuses üle 2 miljardi.

Kuidas telefoni turvalisena hoida?

Suurim võimalik oht tavalisele telefonikasutajale tuleb tundmatu päritoluga tarkvarast – see on ka peamine viis, kuidas telefonidesse teoreetiliselt jõuaks pahavara, mis sellist Meltdown’i turvaviga ära kasutaks.

See tähendab, et tarkvara tuleks telefoni paigaldada ainult ametlikust Google Play rakendustepoest ja mitte kuskilt mujalt.

Teine aspekt on tarkvarauuendused: kohe, kui telefoni tootja pakub seadmele tarkvarauuendust, tuleks see ka paigaldada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.