Maanteeamet: Eesti sõidueksamil peab hakkama GPS navigaatorit jälgima

GPS navigaator. Foto: Hans Lõugas

Maanteeametis küpseb plaan, mille kohaselt ei jagaks terve sõidueksami ajal juhiseid enam eksamineerija, vaid juhiloa taotleja peab sõidu ajal jälgima ka GPS navigaatori poolt antavaid juhiseid.

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa sõnul on uude eksamineerimise korra projekti sisse kirjutanud võimalus eksamit läbi viia elektroonilist abivahendit kasutades, seega on kindel plaan sõidueksamite raames GPSe kasutama hakata olemas.

Autokoolid peavad hakkama õpetama GPSi kasutamist

Vanamõisa sõnul peavad ka autokoolid oma õppekavade raames hakkama õpetama, kuidas GPSi juhiste järgi liigelda, kui maanteeamet otsustab plaaniga kindlalt edasi minna.

Vanamõisa lisas, et kuna juba täna on üheks eksamisõidu osaks iseseisev sõit, siis ei ole plaani näol tegemist millegi revolutsioonilisega ning lihtsalt eksamineerija asemel suhtleb eksamineeritavaga GPS.

Maanteeamet plaanib oma ettepaneku GPSi kasutamiseks valmis saada selle aasta jooksul, seega enne 2018. aastat muudatust kuidagi jõustuda ei saa. “Määruse muudatuse ettepanekuga soovime lõpetada selle aasta lõpus ja ülejäänu on juba määruse vastuvõtmise küsimus,” selgitas Vanamõisa, millal uus kord tulla võib ning juhikandidaadid peavad elektroonilisi seadmeid jälgima hakkama.

Sama lahendus võetakse aasta lõpus kasutusele ka Suurbritannias. Vanamõisa sõnul on nad ka Suurbritannia kolleegidega sel teemal suhelnud.