Lyft: 2025 pole mõtet oma autot omada, sõita saab pubi-, kontor- või voodi-autos

10832923993_d2e625934c_o.jpg

Uudiseid mõnest uuest isesõitvast autost või tehnoloogiast võib lugeda juba sisuliselt iga päev. Nüüd ütles enda sõna sekka ka USA-s väga populaarse sõidujagamisteenuse Lyft kaasasutaja John Zimmer, kelle sõnul on 2021. aastaks enamik firma teenistuses sõitvaid sõidukeid autonoomsed.

Lisaks sellele toob Zimmer välja idee, et isiklike autode omamine muutub ebavajalikuks juba üheksa aasta pärast, 2025. aastaks. Samuti hakkavad Zimmeri hinnangul autonoomsed autod väga tugevalt mõjutama meie linnu, kus parklad muudetakse elamispindadeks ning autod ise muutuvad liikuvateks kontoriteks.

Zimmeri sõnul võiksid sõidukid hakata pakkuma teatud tüüpi sisu, näiteks võiksid tekkida 10 erinevat tüüpi sõidukid. Ühed võiksid pakkuda teiste inimestega suhtlemiseks sobilikku baari või pubi, teised oleksid kontorilaadse kujundusega töötamiseks, kolmandad voodiga magamiseks või puhkamiseks ja nii edasi.

Lyft võiks sellises maailmas olla Zimmeri sõnul teenusepakkuja, kes algselt paneb välja inimesed, kes autonoomsete autode juhtimise juures oleksid seni, kuni roolid ja vajadus inimese kohalolekuks kaovad. Seejärel võiksid inimesed saada maksta enda sõitude eest kilomeetri pealt. Teise variandina võiks olla võimalik kuupilet, millega inimesed maksavad enda transporditeenuse eest sarnaselt nagu nad maksavad näiteks Netflixi või Spotify eest.

Ilmselt on Zimmeri fantaasial suur turundusväärtus et Lyftile tähelepanu tõmmata, teisalt on sellist visiooni tore lugeda.

 

Avafoto: SPUR