Kurikuulus prominentide alastipiltide häkkija mõisteti 18 kuuks vangi

47rs161030a502.jpg

2012.-2014. aastatel kuulsuste pilvekontodesse ligipääsu saanud mehele mõisteti 18 kuu pikkune vangistus, kuid alastipiltide lekitamises teda süüdi ei mõistetud.

36-aastane Ryan Collins tunnistas ennast maikuus juhtunus süüdi. Süüdistuse kohaselt sai ta ligipääsu kuulsuste iCloudi ning Gmaili kontodesse, eesmärgiga saada ligipääs nende alastipiltidele. Kohtuotsuse järgi mõisteti ta süüdi vaid pettuse teel ligipääsu hankimises, kuna ei leitud tõendeid, et tema oleks neid pilte ka päriselt levitanud.

Collins sai kontodele ligipääsu peamiselt pettuse teel, saates kuulsustele nagu Jennifer Lawrence, Kate Upton, Scarlett Johansson ja Kirsten Dunst võltskirju, mis nägid välja, nagu need oleks saadetud Google’i või Apple’i poolt.

Collins sai ligipääsu vähemalt 50 iCloudi ning 72 Gmaili kontole. Hiljem lekitati ka mitmete kuulsuste alastipildid, kuid kohtuotsusest ei selgu, kes need täpselt lekitas. Juhtum on ineternetis tuntud kui celebgate.

Euroopa Liidu digivolinik Günther Oettinger kogus skandaali järel kuulsust lausega "Kui kuulsus on nii loll, et teeb endast alastipildid ja riputab need internetti, ei peaks nad meie kaitset eeldama." Nagu kohtuotsus näitas, ei saanud Oettinger päris hästi aru, et ohvrid ei riputanud pilte availkult internetti, vaid hoidsid pilvekontodel.

 

Foto: Scanpix/Reuters/Danny Moloshok