Kuidas sellel äpil küll nii kõrged hinnangud on? Ilmselt oli abiks selline klikifarm

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Teatavasti on rakendustepoodides nagu Google Play või App Store võimalik rakendusi nende kvaliteedi alusel hinnata. Samas on selliseid süsteeme võimalik ka üle kavaldada ning selleks on olemas klikifarmid.

Näiteks levib Twitteris video Hiinas paiknevast klikifarmist, kust võib leida sadu telefone, millel on üks lihtne ülesanne – kindlatele rakenduste positiivsete reitingute ning kommentaaride postitamine.

https://twitter.com/EnglishRussia1/status/862661011882561537

Klikifarmiks nimetatakse enamasti teenust, mille pakkujal on sadu või tuhandeid seadmeid, mis pannakse tellimuse järgi tarkvara abiga midagi tegema. Siinkohal on lahendus mõeldud rakendustele positiivsete reitingute panemiseks, kuid sarnaseid lahendusi võib leida ka näiteks Facebooki lehtede jaoks like’ide kogumiseks. Tuleb maksta teenuse pakkujale mingi summa ning head reitingud või like’id hakkavad justkui võluväel tulema.

Peale selle, et taoline tegevus jätab rakendusest ebaproportsionaalselt hea mulje, petab selline tegevus teinekord ära ka rakendustepoodide edetabelid. Kasutajad näevad, et tegu on väga populaarse rakendusega, kuigi reaalsuses on tegu klikifarmi kliendiga.

Lisaks omapärasele vaatepildile on videost kuulda ka seda, kuidas videos olevas klikifarmis on lisaks nähtavatele seadmetele veel 10 000 telefoni, mida ei ole pildil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.