Kuidas mu veekindel telefon niisama niiskust sai?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui ma ühel päeval enda telefoni laadimast võtsin, siis oli selle ekraanil kurjakuulutav teade, mis andis mulle mõista, et mu telefoni USB-porti on sattunud niiskust.

Mu jahmatus oli suur, sest tegemist oli kena kevadise suveilmega, väljas oli enam kui 20 plusskraadi ning päike kõrvetas nagu ideaalsel rannailmal. Ja ma kasutasin ju veekindlat telefoni Sony Xperia XZ2 Compact, millel uhkelt IP68 veekindluse märgis juures. Kuidas see sai juhtuda?

Tegin telefonile restardi ja USB-port toimis jälle, tulemuseks küll see, et kuna olin telefoni laadima pannud ja pidin sellega minema liikuma, siis sai telefonil aku tühjaks. Mida pole juhtunud mitu aastat.

Nüüd aga tekib probleem

Kui kõik sai korda, siis milles on probleem? Telefonide, ka veekindlate telefonide sees on indikaatorid, mis niiskust saades annavad häire, nagu minu telefonile ekraanilegi tuli. Tihtipeale see teade ei tule ekraanilegi, vaid indikaator on lihtsalt mehaaniline riba telefoni sees, mis muudab niiskust saades värvi ja veekahjustust näeb ales telefoni lahti võttes. Aga see teade polegi niivõrd mõeldud kasutajale, vaid garantii jaoks. Ja siin ongi probleem.

Kui see poleks mul testitelefon, mille ma peagi tagasin annaksin, vaid ma oleksin selle telefoni ise ostnud, siis ma oleksin päris pahane. Kui nüüd sellel telefonil ilmneks mõni probleem ja mind sellega garantiisse saadetaks, oleks sealt vastus varmas tulema – telefon on saanud niiskuskahjustuse.

See on paljudel olnud mure

Pean tunnistama, et kui inimesed mulle on kurtnud, et nad läksid telefoniga garantiisse ja sealt öeldakse tüüpvastusena niiskuskahjustus, sest indikaator seda näitab, siis ma olen pigem kahtlustanud inimesi.

Telefon võis olla maha kukkunud, tekkinud mikropraod ja sealt saab niiskus sisse. Inimesed ei pruugi mäletadagi, et telefon on kukkunud maha või on see olnud nii väike kukkumine, et nad pole seda tähelegi pannud.

Ma aga tean, et mul pole see telefon kordagi maha kukkunud ega vees käinud.

Aga mu telefon on ju veekindel, kuidas selline asi saab üldse juhtuda? Siin tuleb mängu telefonide veekindluse ehk IP-testide metoodika. Telefoni hoitakse meetri sügavuses vees pool tundi. Vesi aga, milles seda hoitakse, on magevesi. Kui nüüd telefon satub soolasesse vette või tõmbad enda suvesooja happeliselt higise käega üle USB-pordi, siis seda kahjustust juba see veekindluse test ei kata. Ilmselt mul see viimane juhtuski.

Kuhu ma nüüd selle kõigega sihin? Sellist asja, nagu veekindlus telefonide juures, pole olemas. Ilmselt võid sa enda IP68-standardile vastavat telefoni ka pool päeva vee all hoida ja midagi ei juhtu, aga või korra sellest ka valesti käega üle tõmmata. teha pole suurt midagi, kui ei taha just iga kord enne telefoni kasutamist käsi pühkida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.