Krüptoraha ekspert: Pärnu haiglas olnud masinad ei pruukinud olla tulutoovad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
slack-imgs.jpg

Kuigi krüptoraha bitcoinide kaevandamisega seotud arvuteid oli Pärnuhaiglas terveltkuus ja see kestis kaks aastat, leiab Eesti Krüptoraha Liidu juhtkonda kuuluv Asse Sauga, et kaevandamine ei pruukinud rahaliselt väga suurt kasumit tuua.

Geeniuse palvel arvutas Sauga soodsast, keskmisest ning kallist hinnaklassist bitcoini-kaevandamise arvutiteelektritarvet ning tootlust.

Esmalt võttis ta vaatluse alla odavama klassi bitcoini-kaevandaja, mille nimi on 21.

Bitcoini-kaevandaja21 on masin, mis on suunatud õppimiseks, katsetamiseks ja testimiseks,” ütles Sauga. “Teenida ei ole sellega väga võimalik. Voolu kulutaks üks selline kaevandaja ühe aasta jooksul umbes 7 eurot ning kasum ilma riistvara hinda arvestamata jääb umbes 80euro juurdeaastas. Bitcoine saab kokku umbes0,2tk.”

“Vähe asjalikum masin on Antminer,” jätkas Sauga. “Siin arvestame ka kahe aasta keskmist võrgukeerukust ja block rewardi, mis muutus läinud suvel. Praeguse hinna juures on ühe aasta tootlus 1000eurot aastas. Voolu võtab see umbes 400 euro eestaastas.”

Antminerist on kaks korda võimsam Blackarrow, mis võis Sauga sõnul juba veidi suuremat tootlust tuua.

“Blackarrow voolu kulu on hinnanguliselt 800 eurot aastas ning ilma riistvara maksumuseta jääb kasum 2500 euro kanti. Kui kuus masinat töötasid korraga, siis võidi aastas teenida 3000 eurot.”

Kui kaevandajad kasutasid selleks spetsiaalseid arvuteid, tuleb valemisse arvestada ka nende hind, mis võib olla tuhandeid eurosid ja sellisel juhul kogu üritus ilmselt väga kasumlik ei olnud, kui üldse. Samas ütlesSauga, et ta ei julge väita, Pärnu haiglas kaevandati just bitcoine, vaid asjaosalised võisid masinad panna kaevandama mõnda muud krüptovaluutat, mis on tootlikum.

“Nagu näha, ei ole bitcoinide kaevandamine kuue masinaga väga tulutoov,” rääkis Sauga.”Mõistlik oleks olnud, kui sellega tegelenud oleks pigem teisi krüptorahasid kaevandanud. Alternatiivseid coine on kümneid ja sadu ning tasuva kaevandamise organiseerimine nende vahel saab olla täistööpäev.”

Loe siit, kui suure summa eest võisid Pärnu haigla bitcoini-kaevandajad elektrit tarbida.

Foto: kuvatõmmis, YouTube

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.