Kohe varsti Eestist enam välismaa Netflixi ei näe, isegi läbi VPNi

family_tv_inhome002.jpg

Nüüd, kui Netflix on legaalselt kättesaadav 190 riigis, plaanib firma hakata blokeerima proksiserverite ja virtuaalsete privaatvõrkude (VPN) läbi tulevaid ühendusi. See tähendab, et teenused ja programmid, mis lubavad sinu regioonist väljaspool asuvatele riikidele pakutavat sisu näidata, lõpetavad töötamise ning Eestist enam välismaa Netflixi vaadata ei saa.

Erinevad proksiserveri ja VPN-i teenused nagu Unblock-us, Getflix ja teised pakuvad juba pikemat aega võimalust vaadata Netflixi kaudu sisu, mis sinu riigis parasjagu puudub. Kuna Netflixis pakutav filmide ja sarjade valik on regiooniti erinev, võimaldas see kasutajatel oma raha eest rohkem sisu saada.

Netflix hakkab kasutama erinevaid tehnoloogilisi võimalusi, et määrata kindlaks, millisest riigist kasutaja pärineb ja takistab sellega kasutaja asukoha muutmist. Tavaliste kasutajate jaoks ei muuda see firma sõnul midagi.

Netflixi sisu edastamise arhitektuuri juht David Fullagar kirjutas blogis, et mõistab, miks inimesed neid tehnoloogiad kasutavad ja lubas, et firma töötab rahvusvahelisel tasandil litsentside saamisega. Samas nentis ta, et kogu maailmas ühesuguse sisu pakkumiseni läheb ilmselt veel pikalt aega.

Kui edukalt Netflixi võitlus VPNidega reaalselt läheb, saame juba varsti näha.