Kaupo Kalda: lasin kõlakaid kuuldes autosse iPhone’i laadimisaluse paigaldada

Apple tõi eile avalikkuse ette kauaoodatud iPhone X nutiseadme ning UX-disainer ja Eesti üks tuntumaid droonifotograafe Kaupo Kalda plaanib selle endale esimesel võimalusel tellida, kuigi viimasel ajal on ta hakanud pilke heitma ka Androidi-maailma.

“Ma olen nutiekraanide heavy-user: kasutan palju sotsiaalmeediat, teen ise sisu, aga pruugin ekraani ka töös – seda nii kasutajaliideste UX-disainerina kui droonifotograafina. Seetõttu tahan, et see oleks alati parimatest parim,” sõnas Kalda, mida ta seadmest otsib ning lisas, et uue iPhone X-i puhul oli seekord kõik paraku ette lekkinud ning üllatusi tema jaoks laval ei tulnud, kuid sellest hoolimata plaanib ta seadme esimesel võimalusel tellida.

“Meeldib avar ekraan, OLED-tehnoloogia, väiksem üldkubatuur, kaameraarendused. Muidugi ka juhtmeta laadimine. Kõlakaid uskudes lasin kevadel isegi uude autosse Qi laadimimooduli panna,” ütles ta.

Kõik ei ole aga nii, kuidas Cook laval väidab

Siiski ei ole Kalda aga päri Apple’i tegevjuhi Tim Cooki sõnavõtuga. “Steve Jobs ütles 2007. aastal, et esimene iPhone on teistest aastaid ees, decade lausa. Eile ütles Tim Cook, et nüüd seatakse latt järgmiseks kümneks aastaks.

“Tegelikult see pole ammu enam nii, sest teised on järgi tõmmanud ja kohati innovatsioonis, aga ka disainis möödagi läinud,” ütles Kalda.

“Minu jaoks on see “miski ekstra maagia” aga Apple’ist pärast Steve Jobsi kadunud. Eks valdkonnad ole ka lapsekingadest suureks kasvanud, aga ikkagi.”

Terve firma läheb Apple’ile üle

“Mina jään täna Apple’i infrale veel truuks, sest see kõik kokku töötab ja olen kokkuvõttes väga rahul. Samuti läheb kogu mu disainifirma OKIA viimanegi liige Apple’i infrale praegu järk-järgult üle, progejateni välja,” ütles Kalda.

Ta lisas, et siiski on hakanud ta vaatama ka Androidi-maailma poole ning isuäratavad paistavad nii Samsung Galaxy Note 8 kui ka uusim Huawei.

“Reaalset terviklikku kasutuskogemust küll ei oska võrrelda, Androidist ja pilveteenustest kellade, tahvlite ja läpakani. Minu senine kokkupuude Android-seadmetega on olnud pigem ahastusseajav. Apple puhul meeldib just see, et nende tooteseeria katab kogu mu vajadusteskaala ära, softist, teenustest rauani,” sõnas ta ja ütles, et iPhone X on selle järgmine tubli liige.