Kaidi Ruusalepa ja Karoli Hindriksi firmadesse miljoneid paigutanud jaapanlane: pole tähtis, kas see raha ka tagasi tuleb

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eesti idufirmadesse miljoneid eurosid investeerinud Jaapani miljonär Taizo Son ütles intervjuus Geeniusele, et tema eesmärk on muuta maailma ja pole oluline, kas ta oma investeeritud raha kunagi ka tagasi saab.

“Mulle isiklikult pole tähtis, kas neid saadab edu või mitte,” rääkis eelmisel nädalal Tallinnas tehnoloogiakonverentsil Latitude59 esinenud Taizo Son. “Aga kui firma asutajal on suur visioon ja ambitsioon maailma väga innovaatiliste lahendustega paremaks teha, siis ma kindlasti toetan neid.”

Taizo Soni investeerimisfirma Mistletoe on paigutanud endise Tallinna börsi juhi Kaidi Ruusalepa loodud idufirmasse Funderbeam 2 miljonit dollarit ning ettevõtja Karoli Hindriksi asutatud idufirmasse Jobbatical 4 miljonit dollarit.

“Kui ma kuulasin nende lugu ja nende missiooni, siis ma olin sellest väga liigutatud ja inspireeritud,” rääkis Taizo Son. “Ma tundsin, et me peaksime need asjad kindlasti teoks tegema. Seetõttu ma otsustasin neid toetada.”

Investori sõnul on Eesti tema arvates maailma üks edasijõudnumaid riike selles, mis puudutab uue mõtteviisi, uue uue elustiili ja maailma uute väärtuste pakkumist. Ta tõi võrdluseks Aasia riigid, kus tema sõnul on ühiskondliku surve tõttu tihti väga raske radikaalselt uute asjadega välja tulla ning just see teebki Eestist talle huvipakkuva riigi.

“Oma karjääri esimese poole mõtlesin ma majanduslikust edust, teenisin raha,” rääkis ta. Aga siis ma sain aru, et raha teenimine ja kuulus olemine ei tähenda mitte midagi. 40-aastaselt küsisin ma endalt, mis on minu elu missioon ja sain aru, et mulle meeldiks anda oma panus maailma paremaks muutmisesse.”

Tema sõnul on maailmas palju suuri probleeme ning ta tunneb, et tahab oma teenitud raha ühiskonda tagasi panustada, toetades julgete mõtetega inimesi, kes tahavad neid probleeme lahendada.

“Mõnikord on nad selles edukad, mõnikord kukuvad läbi, aga isegi, kui nad läbi kukuvad, on see mulle okei, sest need inimesed kasvavad, õpivad ja proovivad lõpuks uuesti,” rääkis Taizo Son. “Ja siis me võib-olla suudamegi maailma muuta. Ma ei ole riskikapitalist ega investor, mulle meeldib olla innovaatiliste inimeste suur toetaja.”

Osa tema maailma parandamise plaanidest on seotud ettevõtmisega nimega VIVITA. See Jaapanist pärit laste ja noorte loovuskiirendi avab oma teise esinduse, VIVISTOPi nime kandva tehnoloogialabori suvel Tallinnas Telliskivi loomelinnakus.

VIVISTOP Telliskivi tehnoloogialaboris luuakse kooliealistele lastele ja noortele eeldused nutikaks vaba aja veetmiseks, tehnoloogiaga eksperimenteerimiseks ja tulevikuoskuste omandamiseks, innustades neid iseseisvaks loometegevuseks.

VIVISTOPis ei ole õpetajaid ega õppekavasid, vaid lapsed võivad vabalt algatada projekte ise. VIVISTOP loovuskiirendid eri riikides ühendatakse videosillaga, mis võimaldab lastel omavahel suhelda, mõtteid vahetada ja tegeleda koosloomega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.