iPhone SE on Eestis rekordodav: hind on juba alla 300 euro

Apple iPhone SE

Mõnda aega tagasi kirjutas Geenius, et iPhone SE hind on kukkunud sadu eurosid ning telefoni saab kätte veidi rohkem kui 300 euro eest. Nüüd on aga telefoni hind veelgi kukkunud ning esmakordselt saab nõnda heal tasemel iPhone’i soetada vähem kui 300 euro eest.

Hetkel leiab poodidest kõige odavama iPhone SE vaid 293 euro eest. Sellisel juhul on seadmel küll vaid 16 GB mälumahtu, kuid kui telefoni ostab kergema kasutusega inimene, või on see telefoniks lapsele, on ka 16 GB suuruse mäluga üsna lihtne ära elada. Veel mõned kuud tagasi oli kõige odavam 16 GB mäluga SE hinnaga 323 eurot.

Lisaks 16 GB mudelitele on võimalik taskukohasema hinna eest soetada ka suurema mälumahuga telefonid. Kõige odavam 32 GB mudel maksab e-poodides 319 eurot ning 64 GB seadme saab endale 377 euro eest.

Veel mõned kuud tagasi tuli 32 GB mudeli eest välja käia vähemalt 339 eurot ning 64 GB mudel maksis sadakond eurot rohkem kui kõige soodsam telefon.

Hinnad on taskukohasemad ka operaatorite juures

Mitmed inimesed soovivad telefone osta liitumislepinguga, seega on paslik vaadata ka seda, kui odavad on SE mudelit erinevate operaatorite juures.

Telia tootevalikust leiab 32 GB mudeli, mis maksab 349 eurot, ning 128 GB mudeli, mis maksab 429 eurot. Elisa tootevalikus on 16 GB mudel, mis maksab 299 eurot, ning 32 GB mudel, mis maksab 339 eurot.

Seega on näha, et kuigi operaatorite juures on hinnad kukkunud, on need siiski mõnevõrra kallimad, kui väiksemates e-poodides. Siiski, kui on kindel soov telefon liitumislepinguga osta, siis suudavad sideoperaatorid pakkuda võrdlemisi konkurentsivõimelist hinda.

Miks hinnad kukuvad?

Väikese ekraaniga iPhone SE on nüüdseks müügil olnud juba üle aasta ja langeb iPhone 6s ja 7 põlvkonna vahele. Telefonil on täpselt sama pisike ja taskukohane korpus nagu kunagisel iPhone 5S-il, aga riistvara ja kaamera sama uus nagu iPhone 6s-il. Siiski on selle hind märkimisväärselt kukkunud.

Mõnda aega tagasi maksis iPhone SE Eestis 500 eurot ja suurema mälumahu eest tuli tasuda koguni 599 eurot.

Ilmselt on selles süüdi uute telefonide, nagu iPhone 8, turuletulek. Võib eeldada, et lähitulevikus kukub telefoni hind veelgi.

Loe siit, mida Geenius iPhone SE kohta arvas.