Huawei uus soodustelefon tahab välja näha nagu tippmudel

Huawei tutvustas uut taskukohast Honor 7X nutitelefoni, millel on mitmetest lipulaevadest tuttav piklikum ekraan ja küllaltki võimekas sisu.

Honor 7X tuleb karbist välja 18:9 kuvasuhtega 5,93-tollise ekraaniga, Kirin 659 kiibistikuga, 4 GB muutmäluga, 3340 milliampertunni suuruse akuga ning 16- ja 2-megapiksliste põhikaamerate ning 8-megapikslise esikaameraga. Sisu poolest peaks seade üsna võimekas olema ning arvestades asjaolu, et sel on võrdlemisi suur aku ning mitte kõige võimsam kiibistik, peaks ka aku terve päeva kenasti vastu pidama.

Võrreldes eelmise mudeliga 6X, mida on ka Geenius testinud ja kiitnud, on ekraan mõnevõrra suurem, kuid ekraani ümber olevad ääred pole veel täielikult kadunud, nagu kallimate seadmete puhul.

Telefoni hind jääb 200-300 euro juurde ja see jõuab esialgu müügile ainult Hiinas, kuid on põhjust arvata, et see jõuab müügile ka mujale, sealhulgas Eestisse. Eelmine mudel Honor 6Xi puhul oli see samamoodi, esialgu tuli see välja üksnes Hiina turule ja mõned kuud hiljem meile.