Huawei uue telefoni põhitrump on röögatu kaamera

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Huawei tõi välja uued telefonid P20 ja P20 Pro. Fotod: Hans Lõugas

Huawei avaldas äsja Pariisis esmaesitlusel oma uue tipptelefoni P20, mille neljast kaamerast kõige võimsam teeb 40-megapiksliseid pilte.

Sellega jõuab Huawei vähemalt tehniliste näitajate mängus peaaegu järele rekordihoidjale, kuus aastat tagasi välja toodud 41-megapikslise kaameraga Nokia 808 PureView telefonile.

Esikaamera 24 megapikslit

Õigupoolest tõi Huawei välja mitu telefoni samast perekonnast, P20 Lite, P20 ja P20 Pro. Just viimasega, mille hinnaks saab poodides 900 eurot, on Hiina tootja püüdnud tehnilised näitajad maksimumini lükata.

P20 Pro neljast Leica kaamerast üks on suunatud ette, mis teeb 24-megapiksliseid pilte. Tagaküljel on telefonil aga lausa kolm Leica kaamerat: telefoto ehk portreede tegemiseks 8-megapiksline, 20-megapiksline mustvalge ja lõpuks 40-megapiksline lainurkkaamera.

See ülisuurte mõõtmetega kaamera sensori suurus on 1/1,7 tolli, mis on ligi 25% suurem kui näiteks Samsung S9-l. Põhja on lükatud ka tundlikkus, sest kaamera maksimaalne ISO on 1024000, millega saab teha pilte väga vähese valgusega.

Kokku erinevate kaamerate peale saab pildistades kasutada 3x optilist suumi ja kokku 10x digisuumi. Pildi hoiab teravana ennustav laserfookus ja katikuviivis, mis Huawei kinnitusel on viidud nullini. Suletud erkaaniga seisust pildistamiseni kulub aga 0,3 sekundit.

Aegluubis video tegemisel on P20 Pro samal tasemel Sony ja Samsungiga, sest kaamera teeb 960 kaadrit sekundis videot.

Kulmuga OLED ekraan

Telefoni ekraan on 6,1-tolline OLED ja selle silmatorkavaim osa on muidugi “kulm”. Üks-ühele Apple’i mullust iPhone Xi jäljendav kujundus tähendab, et esikülje ülaosasse on koondatud esikaamera ja teised sensorid, ent ekraan ulatub servades neist mööda.

Huawei juht rõhutas Richard Yu disaini esitledes, et “kulm” on väiksem kui iPhone X-il ja selle üle peaks olema hea meel: nii mahub telefoni ülaserva rohkem märguandeid.

Muide, ka telefoni tagaküljel olevad kolm kaamerat on paigutatud täpselt iPhone Xi stiilis ühele küljele vertikaalselt. Võiks lausa arvata, et Huawei telefoni ostjate jaoks on oluline, et neid peetaks iPhone-i omanikeks.

Tehniliste näitajate tippmäng jätkub ka P20 Pro teistes osakondades. Wifis toettab telefon nüüd gigabitist ühendust üle uuema ac-standardi. Telefon suudab ühenduda 31 erinevasse LTE ehk 4G sagedusse.

Kogu seda tehnilist tulevärki hoiab töös kopsakas 4000 milliampertunnine aku, nii et ooterežiimi lubab Huawei üle 21 päeva. Muutmälu on P20 Prol 6 GB ja sisemälu 128 GB.

Kuigi telefonil on IP67-klassi veekindlus, ei toeta see näiteks juhtmevaba laadimist, samuti on nüüd kadunud kõrvaklapipesa nagu Apple’i ja Sony telefonidelgi.

Väiksem P20 täpselt nagu iPhone X

Kui P20 Pro põhikonkurent on Samsung S9+, siis veidi väiksemate näitajatega P20 konkureerib mõõtudelt S9ga ja iPhone Xga, sest neil telefonidel on samas mõõdus 5,8-tolline ekraan.

P20 hind on 649 eurot ja sellel on kallimma Proga võrreldes paar erinevust. Tavalise P20 taga pole kolm, vaid üksnes kaks kaamerat nagu eelmise aasta P9 puhul. Visuaalselt näeb telefon veel rohkem iPhone Xi moodi. Telefonil on 4 GB muutmälu ja 128 GB sisemälu.

… ja veel üks telefon

Kui sellest veel vähe poleks, siis ürituse lõpuks tuli välja veel üks eriversioon ehk kolmas telefon. See on Huawei Mate RS Porsche Design, mis on luksusmudel tehtud koos Porschega.

Mate RS sarnaneb välimuselt mulluse Mate telefoniga, kuid sellel on kolm kaamerat nagu P20 Pro-l. Lisaks on sellel kiire juhtmeta laadimine ja mälumaht 256 või 512 GB. Luksusmudeli hinnaks on vastavalt 1500 ja 2000 eurot.

Ajakirjaniku reisikulud Pariisi kattis Huawei.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.