Hiina telefonitootja Vernee näitas musta plönni, mille sees peaks olema üllatus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Rida ühesuguseid Vernee telefone. Foto: Gregor Sibold

Mõni aeg tagasi testis kolleeg Henrik Roonemaa Hiina telefonitootja Vernee Thor nutitelefoni, mis sai tabava hinnangu: täiesti iseloomutu välimusega must plönn, lihtsalt geneeriline “telefon”. Sel aastal õnnestus meil Barcelona mobiilimessil kohtuda Vernee uue musta plönniga, mille sisemus aga paneb üllatama.

Kuid esmalt Verneest ning nende tootevalikust. Vernee alal oli messi raames väljas hulgaliselt erinevaid seadmeid, mille välimus oli pea sama: ühtlane must ristkülik täis sõrmejälgi (see on loomulikult asi, mida võib teatud määral öelda kõikide telefonide kohta). Asjade sarnasust aitab ehk enim demonstreerida asjaolu, et ka Vernee töötajatel paistis keerulisena leida mustade telefonide rivist üles just see mudel, mida uudistaja näha tahtis.

Apollo 2 kaamera ei tundu kirjelduse põhjal kuigi eriline. Foto: Gregor Sibold

Kuid kus välimus on geneeriline, seal sisemus eriline. Vernee näitas sel aastal messil Apollo 2 nutiseadet, mille seest leiab suisa 8 GB muutmälu, mis tuleb koos 128 GB salvestusmahuga. Seadme seest leiab ka 4000 milliampertunni suuruse aku ning esimesena maailmas Helio-X30 protsessori.

Seadme tagaküljelt leiab 16-megapikslise põhikaamera, mille sensori valmistas Sony. Seadme esiküljelt aga 8-megapikslise pildistuslahenduse. Kogu riistvara hoiab töös Android 7.1 operatsioonisüsteem.

See aga, kui hästi riistvara seadmes töötab, jääb mõistatuseks, kuna Vernee alal ei olnud ühtegi seadet, mis ka tegelikult töötaks. Tundus, et neil on akud tühjaks saanud ning töötajad ei olnud seda veel tähele pannud, hoolimata asjaolust, et huvilisi oli telefonide ümber hulgi.

Vernee Apollo 2 on sõrmejäljemagnet. Foto: Gregor Sibold

Kuna seadme tööle hinnangut anda veel ei saa, anname hinnanu selle välimusele. Lühidalt: see näeb välja nagu nutitelefon. See on külm, nurgeline ning armastab püüda sõrmejälgi. Kuna seadme juures on kasutatud klaasi, hakkavad sõrmejäljed sellele äärmiselt kergelt külge ning seadet neist vabana hoida on pea võimatu.

Saab olema huvitav proovida, kuidas nõnda suur hulk muutmälu seadme kasutuskogemust mõjutab, kuid olles proovinud OnePlus 3 nutiseadet, mille seest leiab 6 GB muutmälu, ei pruugi kasutuskogemuse erinevus tavatarbijale eriti märgatav olla.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.