Guardtime viis merekindlustuse paberimajanduse Microsofti ja Maerskiga plokiahelale

Maerski konteinerlaev Singapuri sadamas. Foto: Edgar Su/Reuters/Scanpix

Eesti juurtega küberturvalisusettevõte Guardtime tegi koos Microsofti, Maerski ja EY-ga ühiselt plokiahelal põhineva kindlustusplatvormi merendusvalkonda.

Guardtime teatas, et platvorm on valmis ja võetakse kasutusse jaanuaris, kui Taani merendusgiant Moller-Maersk hakkab seda kasutama mõnes ärisuunas. Teised partnerid on kindlustusettevõtted MS Amlin ja XL Catlin. Uue platvormi kasutuselevõtmisele eelnes 20-nädalane katseperiood.

Konsultatsioonifirma EY teatel on kindlustus merenduses, mis on 400-aastane tegevusvaldkond, üks kindlustustööstuse kõige vähem efektiivsemaid harusid. Ajalooliselt on merel veetud kaupade kindlustus käinud paberlepingutega, mida edastatakse ühest sadamast teise. Paberimajandus on olnud avatud nii inimlikele eksimustele kui pettustele. Laevafirmad maksavad seepärast igal aastal 30 miljardit dollarit kindlustuspoliiside eest.

Guardtime’i juht Mike Gault ütles, et tegu on tema hinnangul kõige esimese ärikasutajale mõeldud plokiahela rakendusega. Plokiahel on tema sõnul asendamatu komponent platvormis, mis ühendab meretranspordi ettevõtteid, kindlustusandjaid, maaklereid ja teisi osapooli. Plokiahelaga garanteeritakse, et kõikidel osapooltel on ligipääs samale andmebaasile, mis integreeritakse kindlustuslepingutega.

Lahendus töötab Microsofti Azure’i pilves.